Satničani još korak bliže jesenskom naslovu!

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

11. KOLO

7:0 (3:0)

Đakovačka Satnica – Igralište Đakovačka Satnica. Gledatelja: 150. Sudac: Miro Karlović (Valpovo). Pomoćnici: Nikola Šušak (Valpovo) i Kristijan Novosel (Gat). Strijelci: 1:0 Stipanović (9.), 2:0 Stipanović (19.), 3:0 Grbeša (42.), 4:0 Bikić (47.), 5:0 Bojanović (53.), 6:0 Grbeša (56.), 7:0 Branimir Barišić-Jaman (71.)

MLADOST (ĐS): Gansberger, Bošković, Bikić (52. Radnić), Svalina, Novoselić (58. Žulj), Žonka (56. Akrap), Denić, Stipanović (52. Majstorović), Barišić (66. Branimir Barišić-Jaman), Grbeša. Trener: Ivan Denić.

JEDINSTVO: Dominik Horvat, Šnel, Šapina, Lukić, Patrik Vidaković (46. Matović), Šarlija (70. Curač), Pfeifer (58. Dukmenić), Plechinger (77. Mašić), Katavić, Sebastijan Horvat (46. Grgić), Matej Vidaković. Trener: Silvijo Ježić.

Bez milosti nogometaši Mladosti nastavljaju rušiti svoje protivnike. U 11. kolu stradali su nogometaši iz Donjega Miholjca. Sve je počelo vrlo rano, točnije u devetoj minuti skraćeni korner izveli su Barišić i Bojanović, ovaj posljednji pronalazi Domagoja Stipanovića koji majstorski petom, poput Zlatana Ibrahimovića pogađa Horvatov gol. Isti igrač bio je strijelac i u 19. minuti. Ponovo je asistent bio Marijo Bojanović koji pravovremenom loptom izbacuje Stipanovića pred gostujućega golmana. Manirom iskusnoga strijelca satnički napadač povećava vodstvo na 2:0. U završnici prvoga poluvremena pao je i treći gol.  Raspoloženi asistent Bojanović pronašao je Stipanovića koji ostavlja povratnu loptu do Nevena Grbeše, a centarfor domaćih zakucava loptu u mrežu.

Odmah na početku drugoga dijela, točnije u 47. minuti, domaćini postižu i četvrti pogodak. Loptu je u kazneni prostor ubacio Barišić, na nju u punom trku natrčao Bikić i pogodio nebranjeni dio gostujuće mreže. Nakon toga uslijedila su dva gola čiji je začetak krenuo iz kornera. U 53. minuti Barišić ubacuje loptu u kazneni prostor Jedinstva, glavom pogađa Bojanović. Samo tri minute kasnije, korner izvodi Bojanović, a Grbeša postavlja glavu za 6:0. Na kraju smo vidjeli i najljepši pogodak utakmice. Nakon samo pet minuta provedenih u igri mladi Branimir Barišić-Jaman prima loptu upućenu od Mirka Svaline, s dvadeset metara zabija euro gol pod prečku nemoćnoga Dominika Horvata.

S novom pobjedom Satničani su povećali svoju bodovnu prednost, sada ispred drugoplasiranoga Torpeda imaju pet bodova viška. U sljedećem kolu Mladost ponovo igra na svom igralištu, a u goste im dolazi Slavonac iz Tenje.