Đakovački rukometaši pokleknuli u nastavku utakmice!

30:23 (12:10)

Zagreb – Sportska dvorana Trešnjevka. Gledatelja: 50. Suci: Predrag Krmek (Rijeka) i Igor Prpić (Kostrena).

PPD ZAGREB II: Starčević 2, Tintor, Medić 3, Ljubić 4, Klarica 3, Vrbić 3, Javor 7, Kadija 1, Vekić, Kraljević 5, Šafranko 2, Leskovec, Kajba, Jutriša. Trener: Andrija Nikolić.

ĐAKOVO: Ostajmer, Božičević 1, Perković, Šimić 7, Goluža 3, Poplašen 2, Tot, Perlić 1, Klepo 2, Orlović, Ćurić 7, Kapetan, Jakšić. Trener: Domagoj Perlić.

Đakovački rukometaši odlično su odigrali prvo poluvrijeme protiv mladih Zagrebaša. Do same završnice Đakovčani su imali jedan do dva pogotka viška. U samoj završnici nekoliko promašenih zicera vratilo je domaćine u igru tako da su preokrenuli rezultat i na odmor otišli s vodstvom 12:10.

U prvih 15 minuta nastavka utakmica je i dalje bila izjednačena, a tada je došlo do pada koncentracije i slabije igre u obrani. Zagrebaši dolaze do pet golova prednosti (20:15) i tu se utakmica prelomila. Do kraja utakmice đakovački rukometaši pokušavali su uhvatiti rezultatski priključak, ali „tanka klupa” (nedostajali ozlijeđeni Bradarić, Stipić i Kostić) tako da nije više bilo energije za preokret. Mladi Zagrebaši došli su do visoke pobjede, a Đakovčanima još jedan poraz.

U đakovačkim redovima najbolji strijelci bili su Stjepan Šimić i Renato Ćurić sa sedam golova, Goluža je dodao tri. Kod pobjednika Javor sedam, Kraljević pet golova.

U sljedećem 12. kolu u Đakovo dolazi momčad Virovitice, a bit će to prilika da Đakovčani uhvate treću pobjedu.