ĐAKOVO – BARANJA  31:35 (19:19)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 100. Suci: Ivona Abramović i Ivana Farkaš (Osijek).

ĐAKOVO: Sara Ćurić, Jelena Barišić 7, Ana Delić 4, Lana Kružić, Antonia Klemen 2, Ena Bogdanović 1, Adriana Gilman, Iva Perić 3, Anđela Prekaičin 1, Patricia Sastić 9, Zvonimir Klemen, Ivana Pejić 1, Andrea Gudelj, Nives Vulama, Lucija Prekačin 3. Trener: Željko Perić.

BARANJA: Vlatka Živaković 3, Barabara Ileković 1, Romana Ljepojević 1, Tena Časar, Ines Dolić, Dunja Horvat 3, Selena Bagić, Adelisa Jovanovič, Maja Vrbaić 1, Mirela Vukas 3, Elana Živković, Marina Pavlinić 11, Kladuija Pope 12. Trener: Tomislav Rešicki.

Nakon pobjede protiv Brođanki pred đakovačkim se rukometašicama našao novi izazov – stare poznanice iz Baranje. Đakovčanke su odlično otvorile utakmice vodstvom 8:3 pa zatim i 11:4 pa 13:7. I nakon toga, domaće su igračice stale, a gošće na krilima Marine Pavlinić i Klaudije Pope čine preokret u sustižu đakovačku prednost. Gošće u 24. minuti dolaze do poravnanja 16:16 da bi prvi puta povele pri rezultatu 17:16. Na odmor su obje ekipe otišle poravnate – 19:19. Do 45. minute obje su se ekipe izmjenjivale u minimalnim vodstvima i bilo je očito da ćemo pobjednika doznati u samoj završnici. Pri rezultatu 24:24 Đakovčanke su napravile mini seriju 3:0 i povele 27:24 i tada se činilo da će pobjeda ostati u Đakovu. Ali, gošće uzvraćaju i dolaze do 29:29. Do kraja susreta, Baranjke su napravile odlučujuću seriju 6:2 i došle do vrijedne pobjede koja ih vodi u sljedeće kolo hrvatskoga kupa.

Oprostile se od kup natjecanja- ŽRK Đakovo

U đakovačkim redovima najraspoloženije igračice bile su Patricia Sastić s devet i Jelena Barišić sa sedam postignutih golova. U gostujućim redovima nezaustavljivi dvojac Klaudija Pope s 12 i Marina Pavlinić s 11 postignutih pogodaka.