Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 200. Suci: Siniša Bosak i Željko Herceg (Varaždin).

ĐAKOVO: Ostajmer, Božičević 3, Perković, Šimić 2, Bradarić 2, Goluža 5, Poplašen 1, Tot, Perlić 2, Klepo 3, Orlović, Ćurić 7, Kapetan, Jakšić. Trener: Domagoj Perlić.

VIRO-VIROVITICA: Meter, Pandža 1, Vašarević 9, Smiljčić 3, Rešetar 1, Štimac, Luka Moslavac 3, Sabo, Gašparović 1, Poljak, Crljenić 3, Starčević, Janjić 5, Karlo Moslavac, Smutni, Benko. Trener: Damir Vašarević.

Sami sebe pobijedili

Kada se mučite cijelu utakmicu kako bi stigli vodstvo prvoplasirane momčadi lige, i kada dođete do poravnanja od 25:25, samo četrdesetak sekundi prije kraja, krivo dodate loptu protivniku koji postiže posljednji pobjedonosni pogodak, kada u zadnjem napadu pogodite prečku, tada samo možete zaključiti da je to stvar neiskustva. A sve to upravo dogodilo đakovačkim rukometašima u sudaru protiv Virovitičana.

Odlično đakovačko otvaranje, pa pad…

Na početku utakmice đakovački rukometaši nisu nimalo respektirali vodeću momčad lige, dapače, u desetoj minuti domaćini su vodili 7:3 i da stvar bude jača, Mario Goluža u 10. i 13. minuti promašuje dva sedmerca što koriste gosti i hvataju rezultatski priključak kod 8:8. U tim trenucima đakovačka igra upala je u krizu, a Virovitičani  do odmora odlaze na plus 3 (10:13). U prvom dijelu gosti su bile nezaustavljivi s pozicije krila gdje je Karlo Vašarević postigao čak sedam golova, a njemu se s tri gola priključio Ivan Janjić.

Renato Ćurić i Boris Tot kreirali preokret

Virovitičani su drugo poluvrijeme otvorili mini serijom 3:0 i došli su do velikih šest golova prednost. Tada se činilo da će gosti utakmicu prelomiti i doći do već planiranih bodova. Ali uporni Đakovčani u posljednjih desetak minuta malo po malo su stizali gostujuću prednost. U tim trenucima ulogu vođe preuzeo je Renato Ćurić koji je zaredom postigao četiri pogotka i doveo svoju momčad do izjednačenja. U tim trenucima svoj obol dao je i golman Boris Tot koji je u drugom poluvremenu prikupio deset obrana, a u ključnim trenucima spasio i tri situacije „jedan na jedan“. A prije samoga kraja, Đakovčani su dva puta kiksali u obrani dopustivši Kristijanu Smiljčiću da sam kao duh postigne dva pogotka s pozicije pivota. Ipak, Goluža u 58. minuti postiže pogodak za izjednačenje 26:25. I tada se događa nesretan kraj za đakovačke rukometaše. Krivo dodana lopta Domagoja Perlića, zatim njegovo isključenje i posljednji udarac Marija Goluže kojega je obranio virovitički golman. I tako bodove odlaze u Viroviticu, a Đakovčanima ostaje velik žal za propuštenim barem jednim bodom kojega su svojom borbenošću i pristupom igri zaslužili.

Ovako, i nakon dvanaestoga kola Đakovčani ostaju na četiri boda, a u posljednjem jesenskom kolu očekuje ih derbi začelja u Borovu.