Derbi u Punitovcima završio podjelom bodova!

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

15. KOLO

2:2 (0:1)

Punitovci – Igralište Punitovci. Gledatelja: 150. Sudac: Matija Horvatek (Našice). Pomoćnici: Maneul Dendis (Jelisavac) i Tomislav Keglević (Našice). Strijelci: 0:1 Mutshaus (2.), 1:1 Bešlić (55.), 2:1 Janković (79), 2:2 Vida (83.).

SLAVONIJA (P): Begović, Perić, Veverec, Tadijan, Perak, Kerovec, Vranić (85. Matković), Štefančić, Škorvaga, Bešlić, Vinko (72. Janković).

VALPOVKA: Sopek, Kalem, Vida, Molnar, Josip Perak, Parmačević, Steinbruckner, Mutshaus, Žaja, Šimić (60. Magić), Sabo (87. Barić).

Gledatelji su Na Vodopadu vidjeli pravi prvoligaški derbi kojega su im priredili nogometaši Slavonije i Valpovke. Već u drugoj minuti gosti su šokirali domaću momčad, ali i navijače. „Zeleni“ su krenuli u kontru, Šimić  je točnom loptom pronašao Emanuela Mutshausa koje se s golmanom Begovićem našao „oči u oči“. Valpovački napadač mirno je plasirao loptu pored nemoćnoga vratara. Nakon toga, domaćini imaju više od igre, a prvu priliku imao je Josip Vranić koji s ruba kaznenoga prostora puca pored gola. Nakon toga, Valpovčani ponovo izvode uigrani kontranapad. Lopta je na desnoj strani došla do Domagoja Sabe koji puca preko gola. Gosti su umalo iskoristili pogrješku Antuna Škorvage koji gubi loptu na centru, a Begović brani udarac Emaneuela Matshausa. Obje momčadi na odmor su otišle s gostujućim vodstvom 1:0.

U nastavku susreta, Punitovčani su krenuli još odlučnije i to im se isplatilo. U 55. minuti na odbijanac u valpovačkom kaznenom prostoru natrčao je Igor Bešlić koji s lijeve strane pogađa prvi kut Sopekove mreže. Gosti su zaprijetili preko Vide koji iz voleja puca pored gola. Uzvratili su Punitovčani akcijom Vranića koji pronalazi Štefančića, ali domaći napadač s lijeve strane puca iznad gola. Ponovo je pred svojim golom pogriješio Škorvaga, a Matshaus izlazi sam pred Begovića. Ali, iskusni golman spasio je svoju mrežu. Bolju igru domaćini su okrenuli vodstvom. Domaći trener Goran Uzelac u pravo je vrijeme uveo Renata Jankovića koji je nakon samo sedam minuta provedenih u igri postigao pogodak. Perak je s desne strane ubacio loptu u valpovački kazneni prostor, na nju natrčava Janković i pogađa mrežu. Samo tri minute kasnije Valpovčani s prošli po lijevoj strani. Magić je u kaznenom prostoru pronašao Hrvoja Vidu koji pogađa Begovićevu mrežu. U samoj završnici golman Begović još je jednom pokazao svoje kvalitete. Udarac Magića s dvadesetak metara izbacio je u korner.

Ovom podjelom bodova, Punitovčani će prezimiti na trećem mjestu s 27 bodova koliko ima i drugoplasirani Torpedo, ali s nešto boljom gol razlikom.