Kuševčani pojedom protiv Metalca postali viceprvaci!

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

15. KOLO

3:1 (0:1)

Kuševac – Igralište Lipa. Gledatelja: 100. Sudac: Toni Kontrec (Osijek). Pomoćnici: Dino Knez (Osijek) i Marko Reljan (Osijek). Strijelci: 0:1 Kraljević (27.), 1:1 Josip Čuić (63.), 2:1 Milardović (78.), 3:1 Andrić (90.).

TORPEDO: Vinković, Beljan, Delić, Josip Čuić, Radoš, Cicvarić, Milardović, Blažević, Branimir Ivanda, Bašić, Nikolić-Kovačić. Još su igrali: Stjepan Kušević, Domagpoj Kušević, Andrić i Dino Čuić).Trener: Stjepan Jukić.

METALAC: Tonček, Vlajčić, Vukešin, Vujeva, Bekavac, Smoljanović, Rončević, Tolić, Kraljević, Lešić, Tomas. Trener: Zdenko Glumac.

Nogometaši Torpeda teže od očekivanoga došli su do nova tri boda koja su ih dovela na drugo mjesto. U prvih 25 minuta Kuševčani su imali veći posjed lopte, ali bez konkretnijih prilika za gol. Gosti su svoje prilike čekali iz kontri, a jedna takva dogodila se u 27. minuti. Golman Vinković izašao je iz svoga kaznenoga prostora, nehotice je loptu dodirnuo rukom, a sudac Kontrec pokazao mu je crveni karton. Iz igre je iza Kovačić, a na vrata je stao golman Vuksanović. Odmah nakon toga, Kraljević je postigao vodeći gol za Osječane. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

Tri Cicvarićeve asistencije za tri gola!

U nastavku susreta, iako s igračem manje, Kuševčani su imali više od igre, stvarali su prilike, a jednu takvu Josip Čuić pretvorio je u izjednačenje. Loptu je iz kornera ubacio Cicvarić., a Čuić ubacio u mrežu. Ovaj gol bio je dodatni poticaj za domaću momčad koja bolju igru pretvara u vodstvo. Igrala se 78. minuta kada je Cicvarić ponovo ubacio loptu iz kornera, a na pravom mjestu našao se Josip Milardović koji glavom pogađa tončekovu mrežu. U samoj završnici Kuševčani su potvrdili svoju pobjedu. Danas odlični Cicvarić prošao je po lijevoj strani,m ubacio loptu u kazneni prostor gdje se našao Josip Čuić, međutim, njegov udarac zaustavio je obrambeni blok. Odbijena lopta došla je do Nikole Andrićakoji ju šalje u nebranjeni dio mreže.

Ovom pobjedom Torpedo je s 28 bodova došao na drugo mjesto gdje će dočekati i proljetni nastavak prvenstva. Za vodećom Mladosti Kuševčani i Punitovčani zaostaju pet bodova.