Piškorevčani osam od osam!

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

15. KOLO

6:0 (2:0)

Piškorevci – Igralište Piškorevci. Gledatelja: 150. Sudac: Renato Furlić (Beli Manastir). Pomoćnici: Mario Markotić (Osijek) i Mateo Paulović (Bilje). Strijelci: 1:0 Mišević (3.), 2:0 Brzaj (29.), 3:0 Abramović (50.), 4:0 Mišić (75.), 5:0 Abramović (78.), 6:0 Mišić (86.).

RATAR: Barić, Peradinović, Brzaj, Liščević, Horvat (70. Sivč), Abramović, Mišić, Marinović (64. Bala(, Šekerija, Križanović, Mišević (55. Blaškić). Trener: Josip Mišić.

SLAVONAC (L): Antolović, Mitić, Novoselić, Nemet, Tomislav Budimir, Tomić, Domagoj Budimir, Perošević, Jelić, Kovačević, Maričić.

Piškorevčani će ovu polusezonu pamtiti po rekordu kojega dugo nisu ostvarili – u svim domaćim utakmicama ostvarili su pobjede, dakle svi protivnici iz Piškorevaca otišli su pognute glave. To je i glavni razlog što se Piškorevčani  nalaze u samom vrhu Prve županijske nogometne lige. Domaćini s već u trećoj minuti došli do prvoga pogotka. Ubačena lopta iskosa s desne strane s ruba kaznenoga prostora, sa osam metara dodirnuo je Marin Mišević i tako iznenadio golmana Antolovića. U 29. minuti Abramović je iz kornera ubacio loptu na prvu vratnicu gdje se našao Tomislav Brzaj. Piškorevačka „šestica“ zahvatila je prizemnu loptu koja se kroz šumu nogu otkotrljala u suprotni kut osječke mreže. Do odlaska na odmor domaćini su stvorili još nekoliko izglednih prilika, ali rezultat se nije mijenjao.

Nastavak susreta bio je jednosmjeran: domaćini su napadali i zabijali golove, a gosti su pogledavali na sat i jedva čekali posljednji sučev zvižduk. U 50. minuti Florian Abramović dovodi svoju momčadi do trećega gola, a njemu se pridružuje i trener-igrač Josip Mišić s četvrtim golom. U završnici susreta zadovoljni gledatelji vidjeli su još dva pogotka: peti gol, svoj drugi, postigao je Abramović, a to isto učinio je i Josip Mišić postigavši šesti pogodak.

Na kraju trener Ratara vidno raspoložen kratko je komentirao pobjedu, ali i cijelu jesensku polusezonu: Ostvarili smo zacrtani cilj s početka prvenstva, a to je da s Kozinog trga nitko ne smije odnijeti niti jedan bod. To dugo već netko u prvoj županijskoj ligi nije učinio. Osam čistih pobjeda koje su nas dovele u sam vrh lige. Problem s kojim smo se susretali su igre u gostima; tu smo morali postići više i donijeti još pokoji bod. Sve u svemu, da nam je netko ponudio ovakav rezultat na početku prvenstva, odmah bi ga prihvatili. Čestitam mojim igračima koji su odradili odličan posao i sada mogu na zasluženi odmor jer se već osjeća i fizički i psihički zamor. Nismo opterećeni rezultatom, ali na proljeće bismo željeli nastaviti ovaj niz i dakako ostati u samom vrhu. No, o tome imamo još puno vremena, sada idemo svi na odmor. Dolazi Božić i Nova godina, a to je vrijeme za odmor i obitelj, zaključio je Josip Mišić.