Đakovačkim kadetkinjama jedna pobjeda i poraz!

ĐAKOVO – MIKLEUŠ  20:12 (11:5)

Osijek – Dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 50. Suci: Domagoj Jukić i Davor Milaković (Osijek).

ĐAKOVO: Sara Ćurić, Ana Duvnjak 1, Lucia Holbik, Lana Kružić, Iva Perić, Anđela Prekačiin 5, Klara Humbal 2, Ivana Pejić 8. Trener: Željko Perić.

MIKLEUŠ: Dorotea Mežnarić, Ana Ćurić 2, Dora Dubaić, Nives Svečak 4, Marta Vekić, Ana Takač, Lana Lipovac, Lana Božić, Josipa Lukić 5, Tina Božić, Antonela Babić 1, Antonela Jakočić, Ivona Lukić. Trenerica: Adrijana Mikić.

U prvih deset minuta igračice iz Mikleuša bile su ravnopravne protivnice, čak su i u nekoliko navrata bile u vodstvu (1:2: 2:3, 3:4), ali nakon toga Đakovčanke preuzimaju stvar u svoje ruke i dolaze do visokoga vodstva 11:5 što je bio i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice, Đakovčanke su mirnom igrom kontrolirale rezultat i na kraju došle do visokih 20:12.

Najbolji strijelci u đakovačkim redovima bile su Ivana Pejić sa osam, Anđela Prekačin s pet i Iva Perić sa četiri postignuta gola. U protivničkim redovima Josipa Lukić postigla je pet, Nives Svečak četiri gola.

OSIJEK – ĐAKOVO 28:24 (17:13)

Osijek – Dvorana Zrinjevac. Gledatelja:100. Suci: Domagoj Jukić i Davor Milaković (Osijek).

OSIJEK: Laura Šoš 2, Nina Puharić 6, Tea Škulj 6, Mia Krmpota 1, Karla Erdelji, Josipa Dorić 3, Petra Franjković, Anja Čanadija 9, Lana Malovan, Ana Josić 1, Ivana Drozdek. Trener: Valent Granat.

ĐAKOVO: Sara Ćurić, Ana Duvnjak, Lucija Holbik 2, Lana Kružić 2, Iva Perić 11, Anđela Prekačin 6, Klara Humbal 2, Ivana Pejić 1, Lea Lacković. Trener: Željko Perić.

El Classico slavonskoga kadetskoga rukometa između Osječanki i Đakovčanki protekao je u izjednačenoj igri. Međutim, u završnici prvoga poluvremena Osječanke su se uspjele odlijepiti i povesti s 12:9 da bi na odmor otišle s osjetnim vodstvom 17:13. Najraspoloženija u osječkim redovima bila je Anja Čanadija koja je u prvom poluvremenu postigla sedam golova. Na drugoj strani Iva Perić postigla je osam pogodaka.

U nastavku utakmice Osječanke su održavale stečenu prednost. Doduše, Đakovčanke su uspjele u nekoliko navrata doći do zaostatka od minus 3 (22:19; 23:20), ali više od toga nije išlo. Dvije najbolje igračice Ana Čanadija u osječkoj ekipi zaustavila se na devet pogodaka, Nina Puharić i Tea Škulj postigle su po šest. U đakovačkim redovima Iva Perić postigla je 11, Anđela Prekačin 6.