Certissa I dominira kod početnika, Vatreni napunili mrežu Skampovcima, Viškovčani bolji od Majstora, Zmajevi iznenadili Big Blue, Lawagro potvrdio ulogu favorita!

MALONOGOMETNI BOŽIĆNI TURNIR „ĐAKOVO 2018. UZ OSJEČKO“

SUBOTA, 5. SIJEČNJA 2019.

POČETNICI

Strijelci: 0:1 Luka Mikić (1.), 0:2 Luka Mikić (2.), 0:3 Josip Jukić (6.), 0:4 Dražen Jaman (7.), 0:5 Luka Mikić (8.), 0:6 Niko Gavran (9.), 0:7 Patrik Klarić (10.), 0:8 Patrik Klarić (12.). 0:9 Luka Mikić (12.), 0:10 Dražen Jaman (16.), 0:11 Josip Jukić (17.).

KAMEN ŠTIMAC: Ivano Babić, Šimun Perči, Matej Bajs, Marko Žeravica, Ivano Novaković, Marko Primorac, Noa Perić.

CERTISSA I: Niko Ivanković, Josip Jukić, Dražen Jaman, Zvonimir Udovčić, Luka Mikić, Patrik Klarić, Matko Zrakić, Matej Marinić, Niko Gavran.

Nogometaši Certisse I i dalje nastavljaju bez milosti. Protiv Kamen Štimca od prve su minute krenuli s uigranim akcijama nakon kojih su uslijedili lagani pogoci. Seriju golova otvorio je u prvoj minuti Luka Mikić koji je, samo minutu kasnije, postigao i svoj drugi pogodak. Nakon toga, uslijedilo je zatišje sve do šeste minute kada je Josip Jukić postigao treći pogodak, a odmah nakon toga Dražen Jaman četvrti. Nakon toga uslijedio ze treći gol Luke Mikića, zatim se u listu strijelaca upisuje Niko Gavran, a seriju u prvom poluvremenu sedmim golom zaključuje Patrik Klarić.

U nastavku utakmice Patrik Klarić postiže svoj drugi pogodak za 8:0, a nakon toga uslijedili su golovi Luke Mikića, Dražena Jamana i Josipa Jukića. Za konačnih 11:0.

NK SKAMPOVCI – VATRENI  0:8 (0:3)

Strijelci: 0:1 Josip Rakušić (1.), 0:2 Niko Radman (7.), 0:3 Josip Rakušić (10.), 0:4 Andrija Tomić (14.), 0:5 Andrija Tomić (15.), 0:6 Niko Radman (16.), 0:7 Andrija Tomić (16.), 0:8 Ante Biuk (19.).

NK SKAMPOVCI: Mateo Furjan, Niko Marić, Josip Brataljenović, Božidar Brataljenović, Borna Matekalo, Adriano Dražetić, Marko Jambrec, Marko Baltić.

VATRENI: Borna Bilić, JMosip Rakušić, Niko Radman, Ivano Kolarik, Dražen Jaman, Dino Vujinović, Andrija Tomić, Mihael Lukač, Ante Biuk, Jona Ježić.

I druga utakmica današnjega programa protekla je u dominaciji jedne momčadi. Vatreni su upisali novu pobjedu, a NK Skampovci još jedan, četvrti poraz zaredom.

Josip Rakušić načeo je mrežu Skampovaca već u prvoj minuti, da bi na 2:0 u sedmoj minuti povisio Niko Radman. U posljednjoj minuti svojim drugim pogotkom Josip Rakušić postavio je konačni rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku, točnije u 14. i 15. minuti, u listu se upisuje Andrija Tomić za visokih 5:0. Međutim, niti to nije bilo sve. Golijada se nastavlja u 16. minut kada Niko Radman postiže šesti, a u završnici Andrija Tomić  Ante Biuk postavljaju konačan rezultat – 8:0.

VIŠKOVCI – MAJSTORI  2:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Matej Krištić (3.), 2:0 Matej Krištić (6.).

VIŠKOVCI: Luka Marijanović, Matej Krištić, Ivan Brataljenović, Marko Marijanović, Gabrijel Novaković, Ivano Friedrich, Marino Friedrich, Branimir Kramarić, Domagoj Matković, Petar Vlajčić.

MAJSTORI: Stjepan Jančikić, Vito Blažević, Roko Ivić, Luka Radoš, Luka Vojnović, Luka Penava, Stjepan Drmić, Marko Hodak.

Matej Krištić s dva je pogotka, u ranoj fazi utakmice, doveo Viškovčane u vodstvo 2:o i činilo se da će i ova utakmica završiti s puno golova. Međutim do kraja utakmice i jedni i drugi promašili su nekoliko prilika tako da se rezultat do kraja utakmice nije mijenjao. Ovom pobjedom Viškovčani i dalje nastavljaju borbu za prve četiri pozicije koje vode u polufinale dok su Majstori upisali svoj drugi poraz.

PIONIRI

BLACK BOYS – NK MLADOST SATNICA  2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Denis Zirn (14.), 2:0 David Zrinušić (15.).

BLACK BOYS: Ivan Sudarević, David Zrinušić, David Ivić, David Šušak, Marin Šekerija, Martin Aščić, Denis Zirn, Robert Kovačević, Lovro Mamić.

NK MLADOST: Emanuel Kiđemet, Marko Korpar, Tin Korpar, Matko Ivić, Patrik Oršolić, Stjepan Dragun, Marin Duvnjak, Pavo Maričić, Toni Vojnović, Matej Drenjančević, Oliver Kuna.

Dvije su minute bile dovoljne Black Boysima za upis pobjede protiv Satničana. Do 14. minute obje su momčadi bile ravnopravne, a tada je Denis Zirn postigao vodeći pogodak za „crne dečke“. Samo minutu kasnije, David Zrinušić zabija drugi pogodak za konačnih 2:0 i prvu pobjedu Black Boysa.

MODECO – IKONE  0:2 (0:2)

Strijelci: 0:1 Karlo Bajs (4.), 0:2 Karlo Bajs (9.).

MODECO: Karlo Popek, Domagoj Jakšić, Fran Tokić, Ivano Božić, Marin Ptičar, Filip Zorić,  Gabriel Markić, Daniel Perči.

IKONE: Luka Rozić, Luka Viljetić, Luka Dorić, Šimun Perković, Ante Drmić, Marin Zrakić, Ivan Verhas, Karlo Bajs, Filip Vrljić, Luka Vuletić.

Karlo Bajs bio je poguban za nogometaše Modeca. Naime, već u četvrtoj minuti ovaj je igrač doveo Ikone u vodstvo 1:0 da bi u devetoj minutni postigao i svoj drugi gol. Golman je bacio dugačku loptu pred Modecov gol, prsima je je primio bijeli napadač i proslijedio ju do Bajsa. Ikonin napadač iz prve pogađa gornji desni kut protivničke mreže. Prekrasan gol za 2:0.

INERO – MONTAŽA LIM 0:0

INERO: Luka Kovačević, Marko Agatić, Luka Marijanović, Dorijan Mandarić, Filip Tuksar, Andrej Brlošić, Luka Damjanović, Niko Mesić, Dominik Galušić.

MONTAŽA LIM: Ivan Petrović, Mario Kričančić, Karlo Rimac, David Marijanović, Matej Obrovac, Filip Mijić, Antun Majstorović, Vlado Blažević.

Igrači Inera s dva poraza u dosadašnjem dijelu natjecanja, pružili su snažan otpro Montaži Limu, momčadi koja je u dosadašnja četiri nastupa ostvarila isto toliko pobjeda. U tvrdoj i borbenoj utakmici, mreže su ostale netaknute tako da su nakon današnjega dana igrači Ikona na prvom mjestu sa svih pet pobjeda.

JUNIORI

KLASIK – NK MLADOST  0:0

KLASIK: Marko Dragić, Hrvoje Vuković, Marko Maričić, Grgo Kvesić, Marko Bošković, Ivan Ptiček, Petar Šimić, Mislav Čota.

NK MLADOST SATNICA: Antonio Mores, David VIljetić, Robert Kovačević, Ivan Mitrović, Ivan Pinter, Marin Drenjančević, Matej Serdarević, Patrik Brkić, Tomas Lucijak, Emin Gluhalić.

Prvoplasirani Klasik i trećeplasirana Mladost odigrali su utakmicu koja priliči njihovom položaju na tablici. Klasičari nisu uspjeli upisati treću pobjedu i tako se približiti završnici prvenstva, a Satničani su upisali drugi remi. U izjednačenoj igri s dosta prilika za gol, podjela bodova najrealniji je rezultat.

CB BIG BLUE – ZMAJEVI  3:5 (0:3)

Strijelci: 0:1 Mario Kričančić (4.), 0:2 Danijel Perči (4.), 0:3 Jurica Jakab (9.), 1:3 Petar Jarčević (13.), 2:3 David Šimić (14.), 2:4 Danijel Perči (127.), 3:5 Danijel Perči (18.).

BIG BLUE: Luka Leko, Stanko Vukadin, Marin Kovač, Mihael Jerković, Božidar Radoš, Petar Jarčević, Moreno Franjić, David Šimić.

ZMAJEVI: Stjepan Vardić, Ivan Senčanin, Jurica Jakab, Mario Kričančić, Antun Majstorović, Ante Ereš, Ivan Petrović, Filip Mijić, Danijel Perči, Marino Pričar.

Zmajevi su u trećem svom nastupu upisali prvu pobjedu i to protiv dotada drugoplasiranih Big Blua. U prvih deset minuta Zmjaevi su s tri pogotka usmjerili utakmicu na svoj mlin. U četvrtoj minuti Zmajevi su postigli dva pogotka, a strijelci su bili Mari Kričančin i Danijel Perči. U devetoj minuti svojim drugim golom Perči svoju momčad odvodi na odmor s komotnih 3:0.

U nastavku utakmice igrači Big Blue pokazali su zašto se nalaze na drugom mjestu. S dva pogotka (Jarčević i Šimić( u 15. su minuti utakmicu vratili u neizvjesne vode. Ipak, u završnici, kada su se Big Blue potpuno otvorili, uslijedila su dva pogotka Zmajeve za konačnih 5:3. Strijelac oba pogotka bio je Danijel Perči.

JOGOTOPI – LAWAGRO  0:4 (0:2)

Strijelci: 0:1 Matej Fingernager (8.), 0:2 Niko Stanušić (9.), 0:3 Mislav Šimić (14.), 0:4 Dino Magić (18.)

JOGOTOPI: Dani Smolka, Marino Čengić, Luka Bilušić, Marko Filipović, Lovro Petrović, Vedran Barić, Antonio Bilušić, Nikola Šekerija.

LAWAGRO: Matej Fingermagel, Fran Jukić, Filip Bionda, Carlo Schell, Mislav Šimić, Karlo Ljulj, Dominik Mor, Domagoj Kopecki, Niko Stanušić, Dino Magić.

U posljednjoj utakmici dana igrači Lawagra pokazali su zašto su glavni favoriti juniorske konkurencije. U osmoj minut susreta Matej Fingernager postigao je vodstvo da bi samo minutu kasnije Niko Stanušić povećao vodstvo na 2:0.

I u nastavku su dominirali „Lawagrovci“. Golovima Mislava Šimića i Dine Magića došli su do zaslužene pobjede.

NK Dračice i RK Đakovo za Mateju Gazilji Udrugu Svjetlost

Kao i svake godine, u okviru malonogometnoga turnira, NK Dračice organizira humanitarnu akciju u kojoj prikupljaju pomoć za neku od plemenitih aktivnosti naših sugrađana. Već tradicionalni ogled nogometaša Dračica i rukometaša Đakova razgalio je srcva mnogih Đakovčana koji su pohodili Nastavno sportsku dvoranu. Cjelokupan prihod Dračičani su namijenili plaćanju troškova odlaska mlade edukacijske rehabilitatorice Mateje Gazilj u Boliviju gdje će raditi sa siromašnom djecom i Humanitarnoj udruzi Svjetlost.