Ivan Matić potopio SNK Milk, CB Picadilly na krilima Štefančića i Burazina, Čikaga bolja od Sense Bara, Escape i Saponia podijelili bodove!

MALONOGOMETNI BOŽIĆNI TURNIR „ĐAKOVO 2018. UZ OSJEČKO“

PONEDJELJAK, 7. SIJEČNJA 2019.

POČETNICI

OMLADINAC SELCI – CERTISSA 0:6 (0:2)

Strijelci: 0:1 Dražen Jaman (1.), 0:2 Dražen Jaman (6.), 0:3 Patrik Klarić (14.), 0:4 Luka Mikić (15.), 0:5 Luka Mikić (17.), 0:6 Zvonimir Udovčić (20.).

OMLADINAC SELCI: Niko Ivić, Petar Macokatić, Ivano Jelačić, Teo Furjan, Josip Jambrec, Filip Farkaš, Stjepan Ivić, Nova Glavašević, Ante Macokatić.

CERTISSA I: Niko Ivanković, Josip Jukić, Dražen Jaman, Zvonimir Udovčić, Luka Mikić, Patrik Klarić, Matko Zrakić, Matej Marinić, Niko Gavran.

Kao i u svim utakmicama dosada nogometaši Certisse I dokazali su da im u ovoj konkurenciji nema ravnih. Već u prvoj minuti Dražen Jaman dovodi Certissu I u vodstvo. U šestoj minuti isti igrač postiže i drugi pogodak, a to je ujedno bio i rezultat prvoga poluvremena. U nastavku utakmice, do izražaja je došla kvaliteta tako da su u 14. minuti Patrik Klarić zabio za 3:0, a zatim se dva puta u listu strijelaca upisao Luka Mikić. Končanih 6:0 postavio je Zvonimir Udovčić.

DJEČACI

MAJSTORI – NK SKAMPOVCI  2:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Vito Blažević (3.), 1:1 Josip Jambrec (9.), 2:1 Stjepan Jarčević (11.).

MAJSTORI: Stjepan Jančikić, Vito Blažević, Roko Ivić, Luka Radoš, Luka Vojnović, Luka Penava, Borna Bilić, Stjepan Drmić, Marko Hodak.

NK SKAMPOVCI: Mateo Furjan, Niko Parić, Josip Brataljenović, Božidar Brataljenović, Borna Matekalo, Adriano Dražetić, Marko Jambrec.

U borbi za završnicu Majstori su ostvarili važnu pobjedu. Nije bilo lagano, ali bilo je slatko, poručili su iz svlačionice pobjedničke momčadi.

Već u trećoj minuti Majstori su golom Vite Blaževića došli u vodstvo, ali su Skampovci u devetoj izjednačili na 1:1. Strijelac je bio Josip Jambrec. Početkom drugoga dijela, točnije u 11. minuti, Stjepan Jarčević postiže pogodak za vodstvo Majstora. Do kraja utakmice Skampovci su pokušavali doći do izjednačenja, ali mreže su mirovale.

PIONIRI

NK ŠOKADIJA – MODECO  0:1 (0:1)

Strijelci: Marino Ptiček (5.).

NK ŠOKADIJA: Fabijan Damjanović, Ivan Maršić, Antonio Damjanović, Marko Maršić, Josip Maršić, Antonio Antunović, Stjepan Mesić, Mateo Bičvić.

MODECO: Karlo Popek, Domagoj Jakšić, Fran Tokić, Ivano Božić, Marin Ptičar, Filip Zorić, Gabriel Markić, Daniel Perči.

Igrač odluke na leđima je nosio broj 5, zabio je gol  u petoj minuti koji je odlučio pobjednika susreta između Šokadije i Modeca. Ime mu je Marino Ptiček.

NK MLADOST SATNICA – AVENGERS 4:0 (3:0)

Strijelci: 1:0 Oliver Kuna (5.), 2:0 Tin Korpar (6.), 3:0 Stjepan Orgulan (7., 4:0 Tin Korpar (20.).

NK MLADOST SATNICA: Emanuel Kiđemet, Marko Korpar, Tin Korpar, Matko Ivić, Patrik Oršolić, Stjepan Orgulan, Marin Duvnjak, Pavo Maričić, Toni Vujinović, Matej Drenjančević, Oliver Kuna.

AVANGERS: Mislav Mišković, Ante Prkačin, Mario Jona, Josip Vidaković, Miro Drago Ljubičić, Matej Ezgeta, Bruno Škegro, Luka Sinjaković.

Satničani su upisali zasluženu pobjedu. U petoj minuti Oliver Kuna dovodi Mladost u vodstvo 1.0, a samo minutu kasnije Tin Korpar povećava rezultat na 2:0. Do odlaska na odmor Stjepan Orgulan povećao je satničko vodstvo na 3:0. U posljednjoj minuti pobjedu je potvrdio Tin Korpar svojim drugim pogotkom.

INERO – BLACK BOYS  1:0 (1:0)

Strijelci: Luka Marijanović (4.).

INERO: Luka Kovačević, Marko Agatić, Luka Marijanović, Dorijan Mandarić, Filip Tuksar, Andrej Brlošić, Luka Damjanović, Niko Mesić.

BLACK BOYS: Ivan Sudarević, David Zrinušić, David Ivić, David Šušak, Marin Šekerija, Martin Aščić, Denis Zirn, Robert Kovačević, Lovro Mamić.

Očito da se bliži kraj prvoga dijela natjecanja. To potvrđuje i utakmica Inera i Black Boysa jer očito da su i jedni i drugi razmišljali o rezultatu koji ih može odvesti u drugi krug. Luka Marijanović postigao je vodeći pogodak za Inero u četvrtoj minuti, a na kraju se potvrdilo da je to bio i odlučujući trenutak utakmice.

JUNIORI

ZMAJEVI – KLASIK 1:4 (0:3)

Strijelci: 0:1 Hrvoje Vuković (3.), 0:2 Marko Dragić (10.), 0:3 Mislav Čota (10.), 1:3 Jurica Jakab (13.), 1:4 Mislav Čota (18.).

ZMAJEVI: Ivan Petrović, Stjepan Vardić, Ivan Senčanin, Jurica Jakab, Mario Kričančić, Antun Majstorović, Ante Ereš, Filip Mijić.

KLASIK: Marko Dragić, Hrvoje Vuković, Marko Maričić, Grgo Kvesić, Marko Bošković, Ivan Ptiček, Petar Šimić, Mislav Čota.

Klasičari su upisali zasluženu pobjedu jer su već u prvom poluvremenu vodili 3:0. Seriju golova otvorio je Hrvoje Vuković u trećoj minuti, Marko Dragić u desetoj pogađa za 2:0, a u istoj minuti u listu strijelaca upisuje se i Mislav Čota. Tako su igrači Klasika na odmor otišli s lagodnih 3:0. U nastavku susreta Jurica Jakab smanjuje rezultat na 1:3, a konačnih 4:1 svojim drugim pogotkom postavlja Mislav Čota.

CRO FIGHTER – NK MLADOST     3:2 (2:0)

Strijelci: 1:0 Bartol Ilakovac (1.), 2:0 Filip Bibković (4.), 2:1 Marin Drenjančević (11.), 3:1 Ivo Šekerija (16.), 3:2 David Valetić (18.).

CRO FIGHTER: David Milić, Bartol Ilakovac, Filip Bibković, Antonio Zeko, Lovro Mamić, Ivan Matić, Ivan Bikić, Manuel Đambić.

NK MLADOST SATNICA: Antonio Mores, David VIljetić, Robert Kovačević, Ivan Mitrović, Ivan Pinter, Marin Drenjančević, Matej Serdarević, Patrik Brkić, Tomas Lucijak, Emin Gluhalić.

U živoj i zanimljivoj utakmici vidjeli smo pet pogodaka i pobjedu Cro Fightera koji su upravo za taj jedan pogodak bili bolja momčad. Već u prve četiri minute „borci“ su imali vodstvo 2:0, a strijelci su bili Bartol Ilakovac u prvoj i Filip Bibković u četvrtoj minuti. Do odlaska na odmor Satničani su golom Marina Drenjančevića smanjili rezultat na 2:1 i time utakmicu dodatno učinili zanimljivom. Ivo Šekerija u 16. minuti dovodi Faghtere u vodstvo 3:1 da bi u 18. minuti David valetić postigao pogodak za Mladost. Ali, to nije bilo dovoljno.

SENIORI

CB PICADILLY  CB ONYX  4:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Matija Živković (6.), 0:2 Maro Rajčević (17.), 1:2 Antun Štefančić (18.), 2:2 Antun Štefančić (18.), 3:2 Dino Burazin (22.), 4:2 Dino Burazin (30.).

CB PICADILLY: Luka Ličanin, Janik Kukučka, Darko Veverec, Josip Damjanović, Ivan Tunuković, Antun Štefančić, Dino Burazin.

CB ONYX: Luka Katalenić, Matija Živković, Antonio Lukačević, Mihael Kepić, Marin Galić, Mihael Živković, Valentin Sito, Mario Rajčević, Mihael Kerovec.

Tko zgubi, ispada! Tako bi se mogla označiti utakmica između CB Picadilly i Cb Onyx. Prema prvom poluvremenu, činilo se da će se od natjecanja oprostiti Picadillyjevci jer su „onyxovci“ već u šestoj minuti golom Matije Živkovića poveli 1:0. Početkom drugoga poluvremena CB Onyx još se malo približio završnici jer je Mario Rajčević pogodio za 2:0. Ali, tada se pojavljuje Antun Štefančić koji u jednoj minuti s dva gola utakmicu vraća na početak. Utakmicu je odlučio Dino Burazin koji preciznim udarcem pogađa protivničku mrežu u 22. minuti. Tim golom Picadilly je preokrenuo rezultat u svoju korist. CN Onyx pokušao je doći do poravnanja, ali u samoj završnici, točnije sa zvukom sirene Dino Burazin postiže svoj drugi, a momčadski četvrti gol za konačnu pobjedu i prolaz dalje.

MLACO – SNK MILK  2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Ivan Matić (4.), 2:0 Ivan Matić (26.).

MLACO: Slobodan Pejčić, Ognjen Blagojević, Ivan Ivanagić, Ivan Matić, Dominik Damjanović, Josip Ćurić, Marinko Kvesić, Tomislav Rendulić.

SNK MILK: Vladimir Vinković, Matko Fogadić, Renato Lulić, Branimir Ivanda, Vedran Goluža, Mario Barišić, Stjepan Nikolić Kovačić, Tomislav Babić, Ilija Beljan, Marin Cicvarić.

Sastale su se dvije momčadi koje se jako dobro poznaju i kojima večerašnji rezultat nije bio imperativ. Nogometaši Mlaca pokazali su dugogodišnje iskustvo igranja malonogometnih turnira jer su već u četvrtoj minuti golom Ivana Matića došli u vodstvo 1:0. nakon toga, više od igre imali su igrači SNK Milka koji su stvarali prilike, ali Mlacov golman skinuo je puno teških udaraca.

I u nastavku utakmice gledali smo isti odnos snaga: veći posjed lopte kod SNK Milka, stvaranje prilika, ali napadači nisu bili raspoloženi. Mlacovci su u tim trenucima pokazali odgovornost u igri jer je svih pet igrača sudjelovalo u obrani svoga gola. I kada je gol visio u zraku, jednostavnom akcijom Mlaco je riješio pitanje pobjednika. Golman Josip Ćurić bacio je loptu prema golu Milka, na pravom mjestu našao se majstor Ivan Matić koji glavom, pored golmana Vinkovića, šalje loptu u nezaštićeni dio mreže. Prava reakcija igrača koji u malom nogometu zna sve. Do kraja susreta, SNK Milk pokušavao je doći do pogotka, ali obrana Mlaca pravovremeno je rješavala sve situacije pred svojim golom.

CB ESCAPE – MNK SAPONIA  3:3 (2:2)

Strijelci: 0:1 Luka Agatić (8.), 0:2 Ante Pufler (10.), 1:2 Dino Stipanović (12.), 2:2 Ivan Radnić (13.), 3:2 Marijo Bojanović (19.), 3:3 Borna Cebić (22.),

CB ESCAPE: Tomislav Somer, Marin Bikić, Dino Stipanović, Marijo Bojanović, Ivan Radnić, Ivan Barišić, Domagoj Ivić, Domagoj Klemen, Marko Barišić.

MNK SAPONIA: Toni Pavlović, Toni Jeremijaš, Antonio Pandžić, Luka Agatić, Ante Pufler, Damir Višević, Bruno Saborčić, Miroslav Horvat, Borna Cebić, Igor Višević, Igor Simić, Ivan Buljan.

Ovo je bila poslastica večeri jer su se sastale dvije momčadi različitih malonogometnih svjetonazora: MNK Saponia s dugogodišnjim iskustvom i CB Escape sa željom i voljom da napokon i na đakovačkom turniru dođu do kraja. Puni samopouzdanja došli su „Escapovci“ na utakmicu jer su osvojili drugo mjesto na našičkom turniru, na čemu im čestitamo!

Nakon početnoga ispitivanja snaga, bolje su se snašli Osječani. Lukavi strijelac Luka Agatić završio je uigranu akciju Saponije i s desne strane pogodio gornji kut Somerove mreže. Samo dvije minute kasnije, brzu kontru Saponije završio je Ante Pufler. U tim trenucima Escepovci su bili pomalo izgubljeni i činilo se da će Saponia mirno privesti kraju prvo poluvrijeme. Ali, Dino Stipanović u 12. minuti pogađa osječku mrežu za 1:2 da bi preciznim udarcem Ivan Radnić u 13. minuti izjednačio rezultat na 2:2. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku susreta, Marijo Bojanović pobjegao je po lijevoj strani i preciznim udarcem zatresao protivničku mrežu za prvo Escepepovo vodstvo 3:2. Ali, „i mi konja za trku  imamo“ poručili su igrači MNK Saponije. Pomalo nervozni Borna Cebić u 22. minuti izjednačio je rezultat na 3:3. Bio je to i konačan rezultat utakmice. Prema prikazanome, realan rezultat.

ČIKAGA OLD BAR – SENSE BAR 2:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Mateo Drmić (12.), 2:0 Stjepan Gurdon (14.); 2:1 Tomas Grgačević (20.).

ČIKAGA OLD BAR: Matija Kanurić, Ivan Bošković, Stjepan Bošković, Domagoj Čurić, Mario Čurić, Ivan Bogdanović, Alen Pitlović, Mateo Drmić, Renato Janković, Stjepan Gurdon.

SENSE BAR: Mladen Barić, Florian Abramović, Ivica Horvat, Jurica Karin, Dino Blaškić, Dino Galičić, Goran Borko, Josip Mišić, Tomas Grgačević.

Utakmica između Čikage Old Bara i Sense Bara odlučivala je tko će biti drugi, a tko treći u grupi „A“. Prvih desetak minuta igralo se oprezno jer svaki primljeni pogotka mogao je biti i poražavajući. U 12. minuti Čikaga Old Bar dolazi u vodstvo golom Matea Drmića. Samo dvije minute kasnije, prekrasan malonogometni potez pokazao je Stjepan Gurdon. Leđima okrenut od gola primio je loptu, okrenuo se i iz poluvoleja pogodio Barićevu mrežu. Prava majstorija Čikaginoga napadača. U tim trenutcima Old Barovci su kontrolirali utakmicu i na odmor otišli s solidnim vodstvom 2:0.ž

U nastavku utakmice, „Senseovci“ su pokušavali doći do pogotka, ali njihovi napadali jednostavno nisu bili raspoloženi. U nekoliko navrata imali su izrađene situacije, ali u završnici nisu bili konkretni što od njih baš nismo naučili. Ipak, napadačku igru uspjeli su pretvoriti barem u počasni pogodak. Igrala se 20. minuta kada je Tomas Grgačević iskosa s lijeve strane prebacio golmana Kanurića i smanjio rezultat na 1:2. Do kraja susreta, i jedni i drugi mogli su postići pokoji pogodak, ali mreže su ostale netaknute. Tako je Čikaga Old Bar zauzela drugo mjesto, a Sense Bar treće.