Mlaco igrao za publiku, Čavala + Marko Andričić = četvrtfinale, TG Gips CB Barba na osječki pogon, Čikaga Old Bar izbacila Kamen Štimac!

1. MALONOGOMETNI BOŽIĆNI TURNIR „ĐAKOVO 2018. UZ OSJEČKO“

UTORAK, 8. SIJEČNJA 2019.

POČETNICI

CERTISSA I – CERTISSA II 8:0 (3:0)

Strijelci: 1:0 Luka Mikić (2.), 2:0 Patrik Klarić (6.), 3:0 Dražen Jaman (8.), 4:0 Dražen Jaman (11.), 5:0 Luka Mikuć (15.), 6:0 Niko Gavran (16.), 7:0 Niko Gavran (18.), 8:0 Dražen Jaman (19.).

CERTISSA I: Niko Ivanković, Josip Jukić, Dražen Jaman, Zvonimir Udovčić, Luka Mikić, Patrik Karlić, Matko Zrakić, Matej Marinić, Niko Gavran.

CERTISSA II: Toni Matković, Marin Punda, Lovro Punda, Matej Doko, Ivano Marijanović, Gabrijel Petrović, Patrik Novoselić, Borna Solin, Šimun Petar Jaman, Karlo Božić.

DJEČACI

RABONA – NK MLADOST SATNICA  4:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Luka Baričjak (7.), 2:0 Luka Baričjak (10.), 3:0 Filip Drga (12.), 4:0 Luka Baričjak (19.).

RABONA: Leonard Drga, Domagoj Tribuljak, Dino Tribuljak, Luka Barčijak, Filip Drga, Josip Hmura, Karlo Vavra, Filip Kanisek.

MLADOST SATNICA: Gabrijel Mikešić, Dominik Mikešić, Josip Đanić, Lovro Tarnaj, David Žonka, Marko Rončka, Emanuel Kiđemet, Zlatko Pongračić, Matej Borda, Mihael Franjić, Robert Oršolić, Mrko Greganović.

Dječaci Škole nogometa Rabona upisali su sigurnu i uvjerljivu pobjedu. U prvih šest minuta obje momčadi postavile su se ispitivački, a nakon toga uslijedio je show Luke Baričjaka. Ovaj igrač Rabone doveo je svoju momčad u vodstvo u sedmoj minuti da bi u posljednjoj minuti prvoga dijela postigao i drugi pogodak. S 2:0 Rabona je otišla na odmor. U nastavku susreta Filip Drga postiže treći pogodak, a junak utakmice Luka Baričjak postiže svoj prvi hat-trick u karijeri za konačnih 4:0.

VIŠKOVCI – REFLEKTORI   0:5 (0:3)

Strijelci: 0:1 Lovro Kedačić (7.), 0:2 Ivan Kelava (8.), 0:3 Marko Čečura (10.), 0:4 Matko Grbeša (11.), 0:5 Matko Grbeša (16.).

VIŠKOVCI: Luka Marijanović, Matej Krištić, Ivan Brataljenović, Marko Marijanović, Gabrijel Novaković, Ivano Friedrich, Marino Friedrich, Branimir Kramarić, Domagoj Matković, Petar Vlajčić.

REFLEKTORI: Ivano Kelava, Bruno Čulinaa, Felix Paloš, Marin Kovač, Lovro Kedačić, Marin Zorić, Marko Čečura, Luka Babić, Ivan Kelava, Matko Grbeša.

Reflektori su upalili crveno svjetlo za Viškovčane odnosno nisu im dopustili da svladaju njihovoga golmana. Ali, zato su Reflektori bili učinkoviti. U sedmoj minuti Lovro Kedačić dovodi svoju momčad u toliko željeno vodstvo, a samo minutu kasnije Ivano Kelava podebljava rezultat. U posljednjoj minuti na scenu stupa Marko Čečura koji postiže treći pogodak za 3:0.

Čečurina serija nastavlja se u drugom poluvremenu. U 11. i 16. minuti postiže još dva pogotka za svoj hat-trick i visoku pobjedu Reflektora.

PIONIRI

MODECO – MONTAŽA LIM  2:2 (0:0)

Strijelci: 0:1 Filip Mijić (15.), 1:1 Daniel Perči (18.), 2:1 Karlo Rimac (19.), 2:2 Vlado Blažević (20.).

MODECO: Karlo Popek, Domagoj Jakšić, Fran Tokić, Ivano Božić, Marin Ptičar, Filip Zorić, Gabriel Markić, Daniel Perči.

MONTAŽA LIM: Ivan Petrović, Mario Kričančić, Karlo Rimac, David Marijanović, Matej Obrovac, Filip Mijić, Antun Majstorović, Vlado Blažević.

Kakva utakmica. Da ste propustili prvih petnaest minuta utakmice, ne biste ništa propustili: kao i većina utakmica koja se igra na rezultat: pomalo nervozna, više pozornosti posvećeno obrani. Ništa posebno: ovakvih utakmica na turniru je bilo dosta. Ali, u posljednjih pet minuta prava drama. Filip Mijić dovodi Montažu Lim u vodstvo 1:0, a taj su rezultat „montažeri“ uspješno branili sve do 18. minute kada Modeco pravi preokret. Na 1:1 izjednačio je Daniel Perči, a samo minutu kasnije Modeco golom Karla Štimca dolazi u vodstvo 2:1. Najpravičniji rezultat je ipak podjela bodova, a za to se pobrinuo Vlado Blažević koji u 20. minuti postiže drugi pogodak za „montažere“.

LUTKANI – IKONE  0:1 (0:0)

Strijelci: 0:1 Luka Vuletić (17.).

LUTKANI: Bruno Žužak, Bruno Đurđević, Ante Hodak, Duje Matković, Lovro Ćurić, Ivica Rac, Marijan Duvnjak, Marko Đelagić, Marko Vujanović.

IKONE: Luka Rozić, Luka Vuletić, Luka Dorić, Šimun Perković, Ante Drmić, Marin Zrakić, Ivan Verhas, Karlo Bajs, Filip Vrljić.

Utakmica je protekla u izjednačenoj igri u kojoj su obje momčadi mogle doći do pobjede. Ključni trenutak dogodio se u 17. minuti kada je Luka Vuletić postigao vodeći pogodak za Ikone. Nakon toga, nervoza je učinila svoje pa je sudac Marković opravdano morao isključiti Antu Hodaka i golmana Ikona Luku Rozića..

JUNIORI

LAWAGRO – CB ENIGMA  1:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Dino Magić (7.), 1:1 Bruno  Švitek (9.).

LAWAGRO: Matej Fingernagel, Fran Jukić, Filip Bionda, Carlo Schell, Mislav Šimić, Karlo Ljulj, Dominik Mor, Domagoj Kopecki, Niko Stanušić, Dino Magić.

CB ENIGMA: Jure Rotim, Ivan Tunuković, Mario Kvesić, Matej Mikulandra, Josip Čurila, Stipo Markić, Davor Čmelješević, Luka Lilić, Bruno Švitek, Tomislav Glavačević.

Izjednačena utakmica Lawagra i CB Enigma završila je podjelom bodova. Lawagro je poveo u sedmoj minuti kada je Dino Magić topovskim udarcem sa osam metara loptu poslao pod prečku. Dvije minute kasnije Bruno Švitek postigao je izjednačujući pogodak za Enigmu.

U drugom poluvremenu i jedni i drugi imali su nekoliko izglednih prilika, ali mreže su ostale netaknute. Prema prikazanoj igri podjela bodova je najrealnija.

LAPSUS – KLASIK  0:3 (0:2)

Strijelci: 0:1 Marko Maričić (7.), 0:2 Marko Bošković (10.), 0:3 Marko Dragić (20.)

LAPSUS: Jurica Ćalić, Patrik Mandarić, Josip Živković, Filip Živković, Mislav Čamić, Luka Labak, Karlo Zeko, Niko Crnoja.

KLASIK: Marko Dragić, Hrvoje Vuković, Marko Maričić, Grgo Kvesić, Marko Bošković, Ivan Ptiček, Petar Šimić, Mislav Čota.

Klasičari su već u prvom poluvremenu nagovijestili da će bodovi pripasti njima. U sedmoj minut Marko Maričić dovodi svoju momčad u vodstvo 1:0 da bi u posljednjoj minuti Marko Bošković postigao drugi pogodak. U posljednjoj minuti utakmice Marko Dragić postigao je treći pogodak za konačnih 3:0.

DJEČACI – JOGOTOPI  1:3 (0:1)

Strijelci: 0:1 Nikola Šekerija (8.), 1:1 Marin Zrakić (11.), 1:2 Nikola Šekerija (15.), 1:3 Vedran Barić (18.).

DJEČACI: Josip Zorbaz, Filip Jukić, Ante Drmić, Stipo Dumančić, Lovro Milinović, Stjepan Vrtarić, Marin Zrakić, Karlo Bajs.

JOGOTOPI: Dani Smolka, Marino Čengić, Luka Bilušić, Marko Filipović, Lovro Petrović, Vedran Barić, Antonio Bilušić, Nikola Šekerija.

Jogotopi su dugo lomili otpor Dječaka i na kraju su i uspjeli. Nikola Šekerija u osmoj je minuti doveo Jogotope u vodstvo. Međutim, početkom drugoga poluvremena Marin Zrakić zabija za 1:1. Ipak, Nikola Šekerija topovskim udarcem s 12 metara pogađa donji lijevi kut protivničke mreže da bi točku na „i“ stavio Vedran Barić trećim golom. Nakon udarca izdaleka golman Dječaka kratko je odbio loptu, a na nju je natrčao Vedran Barić i riješio pitanje pobjednika

SENIORI

CB PICADILLY – TG GIPS CB BARBA  0:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Goran Dakić (7.), 0:2 Josip Čuić (30.).

CB PICADILLY: Luka Ličanin, Janik Kukučka, Darko Veverec, Josip Damjanović, Ivan Tunuković, Antun Štefančić, Dino Burazin, Franjo Dominiković, Karlo Kokanović, Mladen Tukara.

TG GIPS CB BARBA: Miro Vuksanović, Dominik Radoš, Dominik Radoš II, Petar Paradžik, Josip Čuić, Stjepan Kušević, Josip Antinac, Tomislav Bašić, Mario Čosić, Stjepan Radat, Dražen Čavar, Goran Dakić, Ante Barišić.

Nogometaši TG Gips CB Barbe pojačali su svoje redove s trojicom osječkih igrača. Nakon prvih sedam minuta ispitivanja, prvu ozbiljniju priliku „barbe“ su pretvorile u vodstvo. Loptu je na deset metara primio Goran Dakić i topovskim udarcem poslao loptu pod prečku. Nakon primljenoga gola, CB Picadilly uputio je nekoliko udarca prema protivničkom golu, ali na mjestu je bio golman Miro Vuksanović.

U nastavku utakmice više su loptu u nogama imali igrači CB Picadillyja koji su žestoko protestirali u 18. minuti tražeći sedmerac nakon igranja rukom jednoga od igrača TG Gipsa. Nakon toga, TG Gips CB Barba uspostavio je terensku ravnotežu te su u nastavku imali nekoliko izglednih sitaucija.

Odličnu priliku za 2:0 imali su „gipsovci“ u 22. minuti kada se sam pred golom našao Tomislav Bašić čiji je udarac završio tik pored vratnice. U 23. minuti solo akcijom Dražen Čavar prošao je po desnoj strani i iskosa pogodio stativu. U 24. minuti Josip Čuić šutira sa osam metara, golman Ličanin nogama brani.

U 25. minuti snažan udarac Josipa Damjanovića završava pored vrata. U 28. minuti Picadilly je oduzeo loptu, na šest metara sam se našao Franjo Dominiković čiji prizemni udarac završava tik pored vratnice.

Nakon što su Picadillyjevci krenuli na sve ili ništa, u posljednjim trenucima u kontri se našao Josip Čuić koji prizemnim udarcem pogađa gol za konačno slavlje TG Gips CB Barbe.

ATP OTVARAČ DRAČICE – JEDINSTVO FORKUŠEVCI 5:1 (3:1)

Strijelci: 1:0 Tomislav Čavala (1.), 2:0 Tomislav Čavala (7.), 3:0 Marko Andričić (11.), 3:1 Goran Matković (12.), 4:1 Marko Andričić (22.), 5:1 Marijan Udovčić (28.).

ATP OTVARAČ DRAČICE: Božidar Oršolić, Josip Iletić, Ivan Grgić, Tomislav Šarčević, Marko Andričić, Stjepan Šarić, Tomislav Čavala, Mario Kasa, Renato Đurđević, Željko Čečura, Domagoj Krizmanić, Marijan Udovčić.

JEDINSTVO FORKUŠEVCI: Josip Barić, Ivan Juroš, Krešimir Juroš, Goran Matković, Antonio Paradžik, Žarko Aščić, Tomislav Blažević.

Čim su dračički Otvarači ušli na parket, porasla je i temperatura u dvorani. Već u prvoj akciji Tomislav Čavala našao se pred forkuševačkim golom. I vodstvo je tu. U šestoj minuti prekrasnu akciju s desne strane odigrali su Dračičani, točno ubačenu loptu na drugoj stativi dočekao je Čavala i postigao dvoj drugi pogodak. Otvarači su ubrzo postigli i treći pogodak, a strijelac je bio Marko Andričić. Međutim, i Forkuševčani su imali što za reći. U 12. minuti snažnim i točnim udarcem Goran Matković smanjuje rezultat na 1:3

U 18. minuti Jedinstvo je imalo stopostotnu priliku za vraćanje u utakmicu. Sa šest metara snažno je šutirao Žarko Aščić, ali golman Oršolić čudesno je obranio njegov udarac. Otvarači su odgovorili u 22. minuti kada je Marko Andričić s desetak metara iskosa pogodio same rašlje.

U 24. minuti Forkuševčani su krenuli u napad, a golman Oršolić rukom je zaustavio loptu izvan šesterca za što je bio „nagrađen“ isključenjem. Igrači Jedinstva dva su puta pucali prema golu, ali Ivan Grgić na golu reagira poput najboljega golmana. Forkuševčani su nekoliko puta zaprijetili, ali njihovi udarci nisu bili precizni.

U 28. minuti dubinska lopta prema Marijanu Udovčiću završila je na njegovoj glavi, a on osjećajem pravoga strijelca laganim trzajem glave pogađa suprotni kut. Majstorija za svaku pohvalu.

MLACO – HAJDUK Š. POLJE  6:1 (3:1)

Strijelci: 1:0 Tomislav Rendulić (4.), 2:0 Zdravko Degmečić (6.), 3:0 Ivan Matić (10.), 3:1 Matej Veselinović (15.), 4:1 Marinko Kvesić (18.), 5:1 Tomislav Rendulić (28.), 6:1 Ivan Matić (28.).

MLACO: Slobodan Pejčić, Ognjen Blagojević, Ivan Ivanagić, Ivan Matić, Dominik Damjanović, Josip Ćurić, Marinko Kvesić, Tomislav Rendulić, Ilija Degmečić, Mario Petrović, Zdravko Degmečić

HAJDUK Š. POLJE: Mario Ivić, Ivan Bjelobrk, Nikola Blažević, Matej Veselinović, Igor Mandić, Anđelo Ivić, Matej Rudnički, Marin Vardić, Filip Denić, Igor Subašić, Borna Blažeković.

Samo tri minute trebalo je Mlacu da organizira prvi napad koji im je osigurao vodstvo. Uigrana izmjena mjesta i Tomislav Rendulić našao se sam na lijevoj strani. Ljevicom pogađa suprotni kut Ivićevoga gola, a lopta se od stative odbija u mrežu. Ilija Degmečić u šestoj minuti šutira iskosa, ali Ivić je na mjestu. Mlaco je izveo korner, a  na povratnoj lopti našao se Zdravko Degmečić koji preciznim udarcem pogađa mrežu, za 2:0. U desetoj minuti na semaforu je bilo 3:0. Brzu kontru izveli su „mlacovci“, a iskosa s desne strane mrežu pogađa Ivan Matić.

U 18. minuti pravu malu majstoriju napravio je Ivan Matić. Na liniji je dva puta prevario svoga čuvara, ubacio loptu pred Hajdukova vrata, na pravom mjestu našao se Marinko Kvesić koji ubacuje loptu u mrežu.

U završnici utakmice igrači Mlaca odigrali su i za dušu publike. Milimetarski točnu malonogometnu akciju odigrali su Ilija Degmečić i Tomislav Rendulić za peti pogodak Mlaca. U istoj minuti Ivan Matić pokazao je preciznost svoga udarca. Sa dvanaest metara pogodio je same rašlje Ivićevoga gola. Svojom lepršavom igrom osvojila su i srca đakovačke publike koja ih je na večerašnji izvedbu nagradila spontanim pljeskom. Potpuno zasluženo!

ČIKAGA OLD BAR – KAMEN ŠTIMAC  3:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Ivan Bogdanović (9.), 2:0 Alen Pitlović (18.), 3:0 Ivan Bošković (22.), 3:1 Stjepan Kovačić (24.).

ČIKAGA OLD BAR: Matija Kanurić, Ivan Bošković, Stjepan Bošković, Domagoj Čurić, Mario Čurić, Ivan Bogdanović, Alen Pitlović, Mateo Drmić, Renato Janković, Stjepan Gurdon.

KAMEN ŠTIMAC: Matej Jurić, Luka Štimac, Stjepan Kovačić, Antonio Kerovec, Anto Pejić, Domagoj Zmaić, Antonio Bala, Marko Zetović, Ivan Kladarić, Mislav Bagarić, Dražen Fehir.

U posljednjoj utakmici prvoga dana osmina finala Čikaga Old Bar plasirala se u četvrtfinale. U prvih osam minuta gledali smo izjednačenu utakmicu u kojoj su i jedni i drugi stvarali prilike. Prvi su zaprijetili igrači Kamen Štimca. Igrala se treća minuta kada je Antonio Kerovec primio loptu, prošao na lijevu stranu i s desetak metara iskosa šutirao, ali lopta je prošla tik uz vratnicu. Minutu kasnije zaprijetili su Old Barovci kada je lopta ubačena prema Ivanu Bogdanoviću koji u trku puca glavom s desetak metara, ali golman Jurić bio je na mjestu. U devetoj minuti, uz dosta sreće, Čikaga je došla u vodstvo. Korner je izveo Ivan Bogdanovi, lopta se odbila od Ante Pejića i završila u golu. Dakle, autogolom su Old Barovci došli u vodstvo. Do kraja prvoga poluvremena rezultat se nije mijenjao.

U nastavku susreta igrači Kamen Štimca imali su više od igre, a Čikaga je čekala priliku iz kontre. U 18. minuti Alen Pitlović dovodi Old Barovce „na korak do raja“. Postiže drugi pogodak. Ivan Bošković najbolje se snašao u 23. minuti kada je postigao treći pogodak za rješenje utakmice. Igrači Kamen Štimca postigli su u 24. minuti počasni pogodak, a strijelac je bio Stjepan Kovačić. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.