MNK Saponia i Hemco do četvrtfinala sedmercima, Grube d.o.o. na Milardovićev pogon, Dino Stipanović pogodio za Escape!

MALONOGOMETNI BOŽIĆNI TURNIR „ĐAKOVO 2018. UZ OSJEČKO“

POČETNICI

KAMEN ŠTIMAC – OMLADINAC SELCI 0:0

KAMEN ŠTIMAC: Ivano Babić, Šimun Perči, Matej Bajs, Marko Žeravica, Ivano Novaković, Marko Primorac, Noa Perić.

OMLADINAC SELCI: Niko Ivić, Petar Macokatić, Ivano Jelačić, Teo Furjan, Josip Jambrec, Filip Farkaš, Stjepan Ivić, Noa Glavašević, Ante Macokatić.

Rijetko se dogodi da u mlađim dobnim skupinama na turnirima utakmica završi bez golova. Ali, to se dogodilo u susretu između Kamen Štimca i Omladinca iz Selaca. Ne možemo reći da nije bilo prilika, ali jednostavno ova srijeda nije bila večera napadača.

RABONA – CERTISSA I  0:9 (0:4)

Strijelci: 0:1 Dražen Jaman (3.), 0:2 Luka Mikić (4.), 0:3 Patrik Klarić (9.), 0:4 Patrik Klarić (10.), 0:5 Niko Gavran (12.), 0:6 Niko Gavran (13.), 0:7 Luka Mikić (13.), 0:8 Niko Gavran (14.), 0:9 Niko Gavran (18.).

RABONA: Petar Kuric, Dominik Kukučka, Ivica Vavra, Bistrik Vavra, Karlo Kolarik, Josip Perić, David Stipanović, Matej Horvat.

CERTISSA I: Niko Ivanković, Josip Jukić, Dražen Jaman, Zvonimir Udovčić, Luka Mikić, Patrik Klarić, Matko Zrakić, Matej Marinić, Niko Gavran.

Ništa novoga nismo vidjeli u nadmetanju u kojemu nastupa Certissa I. I protiv Rabone su, po drugi puta, upisali visoku pobjedu vodeći pri tome računa da nisu primili niti jedan pogodak. Prema dosad viđenome, teško da itko može zaprijetiti Certissi I u osvajanju titule pobjednika đakovačkoga turnira. Protiv Rabone izuzetno raspoložen, posebno u drugom poluvremenu, bio je Niko Gavran, strijelac čak četiri gola. U listu strijelaca upisali su se još: po dva puta Luka Mikić i Patrik Klarić te jednom Dražen Jaman.

DJEČACI

VATRENI – MAJSTORI  2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Josip Rakušić (1.), 2:0 Jona Ježić (17.).

VATRENI: Borna Bilić, Josip Rakušić, Niko Radman, Ivano Kolarik, Dražen Jaman, Dino Vujinović, Andrija Tomić, Mihael Lukač, Jona Ježić, Ante Biuk.

MAJSTORI: Stjepan Jančikić, Vito Blažević, Roko Ivić, Luka Radoš, Luka Vojnović, Luka Penava, Stjepan Drmić, Marko Hodak.

Već na samom početku utakmice veselili su se Vatreni jer je Josip Rakušić postigao vodeći pogodak. I kada se činilo da ćemo vidjeti još golova, inicijativa Vatrenih nikako nije urodila plodom. Ipak , u 17. minuti Jona Ježić postiže drugi pogodak koji je definitivno odlučio tko je pobjednik današnjega susreta. Prema igri, zasluženo Vatreni.

REFLEKTORI – NK SKAMPOVCI    (2:0)

Strijelci: 1:0 Ivan Kelava (8.), 2:0 Marko Čečura (10.), 3:0 Matko Grbeša (15.); 4:0 Matko Grbeša (18.), 5:0 Ivan Kelava (19.).

REFLEKTORI: Ivano Kelava, Bruno Čulina, Felix Paloš, Marin Kovač, Lovro Kedačić, Marin Zorić, Marko Čečura, Luka Babić, Ivan Kelava, Matko Grbeša.

NK SKAMPOVCI: Mateo Furjan, Niko Marić, Josip Brataljenović, Božidar Brataljenović, Borna Matekalo, Adriano Dražetić, Marko Jambrec, Marko Baltić.

Od samoga početka Reflektori su krenuli na gol Skampovaca i redale su se prilike, ali golova nije bilo sve do osme minute. Tada je Ivan Kelava „žute“ doveo u vodstvo 1:0 da bi do odmora, točnije u desetoj minuti, Matko Grbeša postigao i drugi gol za mirno vodstvo.

Niti u nastavku nije se mijenjao odnos snaga. Reflektori su napadali i postizali golove. Dvostruki strijelac u 15. i 18. minuti bio je Matko Grbeša da bi točku „na i“ svojim drugim golom stavio Ivan Kelava. Za konačnih 5:0.

LUTKANI – NK ŠOKADIJA 4:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Duje Matković (8.), 2:0 Marko Vujanović (14.), 3:0 Ante Hodak (15.), 4:0 Marko Đelagić (17.), 4:1 Stjepan Mesić (20.).

LUTKANI: Bruno Žužak, Bruno Đurđević, Ante Hodak, Duje Matković, Lovro Ćurić, Ivica Rac, Marjan Duvnjak, Marko Đelagić, Marko Vujanović.

NK ŠOKADIJA: Fabijan Damjanović, Ivan Maršić, Antonio Damjanović, Marko Maršić, Josip Maršić, Antonio Antunović, Stjepan Mesić, Mateo Bičvić.

Nogometaši Šokadije dobro su se držali u prvih deset minuta. Tek u osmoj minuti Lutkani su golom Duje Matkovića došli u vodstvo 1:0. to je bio i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku susreta Lutkani su bili bolji i zasluženo postigli još tri pogotka. U 14. minuti Marko Vujanović povećava rezultat na 2:0, da bi Ante Hodak minutu kasnije povisio rezultat na 3:0. Tada je bilo jasno da će pobjeda na stranu Lutkana. Do kraja utakmice Marko Đelagić u 17. minuti povećava rezultat na 4:0 da bi Strizivojnci u posljednjoj minuti postigli počasni pogodak. Strijelac je bio Stjepan Mesić.

NK MLADOST SATNICA – MODECO  0:4 (0:0)

Strijelci: 0:1 Gabriel Markić (12.), 0:2 Ivano Božić (13.), 0:3 Daniel Perči (14.), 0:4 Daniel Perči (20.)

NK MLADOST: Emanuel Kiđemet, Marko Korpar, Tin Korpar, Matko Ivić, Patrik Oršolić, Stjepan Dragun, Marin Duvnjak, Pavo Maričić, Toni Vojnović, Matej Drenjančević, Oliver Kuna.

MODECO: Karlo Popek, Domagoj Jakšić, Fran Tokić, Ivano Božić, Marin Ptičar, Filip Zorić,  Gabriel Markić, Daniel Perči.

Prema viđenome u prvih deset minuta, teško bi netko zaključio da će Satničani doživjei uvjerljiv poraz. Jer u prvih deset minuta obje su momčadi bile ravnopravne što potvrđuje i rezultat prvoga poluvremena u kojemu nije bilo golova.

Nakon što su Satničani primili prvi pogodak njihova se igra raspala, a Modecu je sve polazilo za nogom. Gabriel Markić je u 12. minuti snažno šutirao s desetak metara i pogodio gornji kut protivničke mreže. U 13. minuti Ivano Božić postiže drugi pogodak, a nakon toga i treći gol. Strijelac je bio Daniel Perči. U posljednjoj minuti Daniel Perči postigao je svoj drugi pogodak za konačnih 4:0.

BLACK BOYS – AVANGERS  6:0 (4:0)

Strijelci: 1:0 David Zrinušić (2.), 2:0 Martin Aščić (5.), 3:0 Martin Aščić (6.), 4:0 David Šušak (9.), 5:0 Martin Aščić (11.), 6:0 Denis Zirn (19.).

BLACK BOYS: Ivan Sudarević, David Zrinušić, David Ivić, David Šušak, Marin Šekerija, Martin Aščić, Denis Zirn, Robert Kovačević, Lovro Mamić.

AVANGERS: Mislav Mišković, Ante Prkačin, Mario Jona, Josip Vidaković, Miro Drago Ljubičić, Matej Ezgeta, Bruno Škegro, Luka Sinjaković.

Black Boysi su od samoga početka bili bolji što potvrđuje i tijek rezultata. Već u drugoj minuti David Zrinušić dovodi „crne“ u vodstvo 1:0. U petoj minuti Martin Aščić povećava rezultat na 2:0 da bi Black Boysna odmor otišli s još dva postignuta gola. Strijelac u šestoj minuti za 3:0 bio je Martin Aščić, a četvrti gol u devetoj je postigao David Šušak.

U nastavku utakmice sve je bilo stvar formalnosti. Martin Aščić i Denis Zirn postavili su konačan rezultat – 6:0.

SENIORI – OSMINA FINALA

MNK SAPONIA – SENSE BAR 3:2 (0:0; 0:0)

Strijelci: sedmerci: 0:1 Florian Abramović; 1:1 Ante Pufler, 1:1 Grgačević – golman brani; 2:1 Borna Cebić; 2:2 Goran Borko; 3:2 Luka Agatić.

MNK SAPONIA: Toni Pavlović, Toni Jeremijaš, Antonio Pandžić, Luka Agatić, Ante Pufler, Damir Višević, Bruno Saborčić, Miroslav Horvat, Borna Cebić, Igor Višević, Igor Simić, Ivan Buljan.

SENSE BAR: Mladen Barić, Florian Abramović, Ivica Horvat, Jurica Karin, Dino Blaškić, Dino Galičić, Goran Borko, Josip Mišić, Tomas Grgačević, Igor Toth.

Žustro su krenuli i jedni i drugi što potvrđuje i nekoliko udaraca iz daljine, međutim, golmani su bili na svom mjestu.

U četvrtoj minuti bilježimo udaraca Josipa Mišića, ali Saponijin golman bio je na mjestu. U petoj minuti Borna Cebić našao se iskosa s lijeve strane, njegov udarac završio je pored gola. U sedmoj minuti ponovo Josip Mišić, nakon odbijene lopte, puca sa osam metara, ali golman Toni Pavlović odlično brani. U devetoj minuti zaprijetila je Saponia. Luka Agatić prošao je po desnoj strani, prošao je i golmana Barića, ali nije uspio ubaciti loptu u mrežu.

U 10. minuti Tomas Grgačević snažno šutira s pola igrališta , ali osječki golman opet je na mjestu. U 13. minuti uigrana akcija Sense Bara u kojoj je Mišić kao „sidrun“ primio loptu, iz okreta šutirao, ali lopta je prohujala tik pored vratnice. „Plavi“ su uzvratili u 14. minuti; na dodavanje udarcem s 12 metara reagirao je broj 20, golman Barić izbacuje loptu u korner.

U prvoj minuti nastavka Josip Mišić puca iskosa s desne strane, lopta prošla tik pored vratnice. U 20. minuti odličnu priliku imao je Florian Abramović, ali njegov udarac zaustavio je osječki golman. Minutu kasnije na povratnu loptu Igora Totha natrčava Tomas Grgačević, ali i njegov udarac zaustavlja golman. U 23. minuti Luka Agatić pogađa stativu. U 27. minuti ponovo prijete i to dva puta. Prvo šutira Cebić, a nakon toga i Agatić, ali Barić je dva puta bio na mjestu. Šest sekundi prije kraja Tomas Grgačević iz slobodnog udarca s 12 metara šutira, ali golman je opet bio na mjestu.

Nakon izjednačene igre, o pobjedniku su odlučili sedmerci. Sva tri izvođača Saponije bila su točna dok je sedmerac za Sense Bar promašio Tomas Grgačević.

SNK MILK – HEMCO  5:6 (3:3; 2:1)

Strijelci: 1:0 Mario Barišić (2.), 1:1 Robert Nospak (5.), 2:1 Mario Barišić (7.), 2:2 Robert Nospak (24.), 2:3 Robert Nospak (26.), 3:2 mario Barišić (26.), sedmerci: 3:4 Hrvoje Cvetko, 4:4 Matko Fogadić, 4:4 Igor Bešić – Vinković brani, 4:4 Stjepan Nikolić Kovačić – pored gola, 4:4 Robert Nospak – Vinković brani, 4:4 Renato Lulić – Kovačić brani, 4:5 Matej Dubravac, 5:5 Vladimir Vinković, 5:6 Karlo Išasegi, 5:6 Tomislav Babić – pored gola.

SNK MILK: Vladimir Vinković, Matko Fogadić, Renato Lulić, Branimir Ivanda, Vedran Goluža, Mario Barišić, Stjepan Nikolić Kovačić, Tomislav Babić, Ilija Beljan, Marin Cicvarić.

HEMCO: Matej Kovačić, Tomislav Bliznac, Stipan Jezidžić, Ivan Ikić, Borna Vardić, Adam Benić, Mario Kvesić, Karlo Išasegi, Matko Mihalj, Hrvoje Cvetko, Robert Nospak, Matej Dubravac, Igor Bešlić, Davor Šimara.

SNK Milk došao je u vodstvo već u drugoj minuti. Mario Barišić izveo je loptu iz auta, jedan igrač Hemca je loptu dodirnuo, a ona je ušla u gol. Brzo su Hemcovci odgovorili : Mario Nospak okrenuo je svoga igrača, uputio udarac s desetak metara i pogodio Vinkovićevu mrežu. Mario Barišić topovskim je udarcem zatresao Kovačićevu mrežu za novo vodstvo SNK Milka. U 12. minuti, akciju Hemca završava Igor Bešlić, ali golman Vinković bio je na mjestu. U 14. minuti Vinković dobacuje loptu do Nikolića Kovačića koji ostavlja povratnu loptu za Branimira Ivandu. Njegov udarac završava tik pored vratnice. Minutu kasnije sam pred golom Hemca bio je Mario Kvesić, ali njegov udarac sa šest metara golman Kovačić brani.

U nastavku utakmice više od igre imali su igrači Hemca. U 22. minuti Nospak snažno šutira s 12 metara, ali Vinković brani. Bolju igru Hemcovci su okrunili drugim pogotkom. Robert Nospak majstorski je šutirao s 14 metara, golman Vinković bio je nemoćan. U 26. minuti odlična prilika za Hemco. Nakon šest akumuliranih prekršaja kazneni udarac izveo je Robert Nospak. Neobranjivo u gornji kut za 3:2. Sreća se nasmiješila „milkovcima“. Golman Kovačić ispucavao je loptu, Barišića je pogodila, a on smireno postiže svoj treći pogodak.

Utakmicu su obilježila dvojica igrača: u Hemcu trostruki strijelac Robert Nospak oko kojega se vrtjela igra, a u redovima SNK Milka iskusni Mario Barišić također strijelac tri gola.

Nakon 3:3 i u drugoj utakmici večeri odlučivali su sedmerci. U lutriji sedmeraca bolje su se snašli igrači Hemca. Doduše, i jedan i drugi golman bili su odlični jer da bismo dobili četvrtfinalistu bilo je potrebno pet izvođača. SNK Milk promašio je dva sedmerca, a u odlučujućoj seriji Karlo Išasegi pogodio je za Hemco dok e Tomislav Babić promašio gol.

CB ESCAPE – MS STAGE  1:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Dino Stipanović (14.)

CB ESCAPE: Tomislav Somer, Marin Bikić, Dino Stipanović, Marijo Bojanović, Ivan Radnić, Ivan Barišić, Domagoj Ivić, Domagoj Klemen, Marko Barišić.

MS STAGE: Danijel Drenjančević, Marko Mijakić, Domagoj Mijakić,  Ivan Jelečević, Josip Marić, Tibor Sesar, Goran Lagator, Ante Gudelj, Ilija Piler.

Tijekom prvoga poluvremena CB Escape imao je više od igre, uputili su nekoliko udaraca prema Danijel Drenjančeviću, ali nijti jedna lopta nije završila u njegovoj mreži. „Stageovci“ su se orijentirali na kontre, ali niti oni nisu stvorili izgledniju priliku. Ipak, bolju igru „Escapeovci“ okrunili su otliko željenim golom. Po lijevoj strani prošao je Dino Stipanović i preciznim udarcem pogodio protivničku mrežu.

U nastavku utakmice ništa s nije mijenjalo.  Escape je imao više od igre, ali nije bo pravih prilika za gol. Tek u 24. minuti izigrana akcija dovela je Ivana Radnića u priliku, ali njegov udarac završava na stativi. U završnici MS Stage krenuli su na sve ili ništa, međutim, nisu uspjeli postići pogodak za izjednačenje.

GRUBE d.o.o. – DPH ĐAKOVO  4:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Milardović (5.), 2:0 Milardović (11.), 2:1 Marijan Marinović (19.), 3:1 Josip Milardović (22.), 4:1 Mihael Pongračić (28.).

GRUBE d.o.o.: Domagoj Jukić, Luka Kolak, Josip Milardović, Sebastijan Petričević, Mihael Pongračić, Pavao Jurić, Fabijan Petričević, Zvonimir Ostajmer, Stjepan Leko, Marin Ištvarnić, Ivan Gelo,m Ivan Vidović, Karlo Pongračić.

DPH ĐAKOVO: Boris Tot, Karlo Popek, Filip Tomić, Stipo Totić, Dino Majstorović, Davor Svalina, Robert Hrgić, Stjepan Milković, Marijan Marinović, Mirko Svalina, Marin Ležajić, Danijel Jaman, Marko Stepić.

Posljednja utakmica ponudila nam je susret između prošlogodišnjih pobjednika Grube d.o.o. i Društva prijatelja Hajduka Đakovo. Od samoga početak Grube su opravdale ulogu favorita jer su već u trećoj minuti mogli do vodstva. Međutim, Josip Milardović promašio je prazan gol s tri metra udaljenosti. U četvrtoj minuti ponovo je na sceni Milardović koju upućuje snažan udarac s devet metara, ali golman Tot bio je na mjestu. I nakon toga uslijedio je prvi gol. Igrala se peta minuta kada je Mihael Pongračić s lijeve atrane asistirao Josipu Milardoviću koji prosljeđuje loptu u mrežu. Iskusno su igrači Gruba čuvali vodstvo da bi u 11. minuti ponovo Milardović postigao svoj drugi pogodak za komotno vodstvo 2:o. To je bio rezultat prvoga poluvremena.

Nošeni navijanjem svojih navijača DPH-ovci su u 19. minuti utakmicu učinili zanimljivom jer je Marijan Marinović smanjio rezultat na 1:2. Ipak, iskustvo i kvaliteta došli su na svoje. Trećim golom Josip Milardović u 22. minuti usmjerava utakmicu u smjeru Gruba. Konačnih 4:1 postavio je Mihael Pongračić. I četvrtfinale za Grube d.o.o. su tu.

RASPORED ZA ČETVRTAK, 10. SIJEČNJA 2019.