Poznati polufinalisti seniorskoga turnira: Grube d.o.o. – Escape i Mlaco – TG Gips CB Barba!

MALONOGOMETNI BOŽIĆNI TURNIR „ĐAKOVO 2018. UZ OSJEČKO“

ČETVRTAK, 10. SIJEČNJA 2019.

POČETNICI

CERTISSA II – RABONA  3:1 (0:1)

Strijelci: Dominik Kukučka (2.), 1:1 Šimun Petar Jaman (12.), 2:1 Ivano Marijanović (16.), 3:1 Karlo Božić (17.).

CERTISSA II: Toni Matković, Marin Punda, Lovro Punda, Matej Doko, Ivano Marijanović, Gabrijel Petrović, Patrik Novoselić, Borna Solin, Šimun Petar Jaman, Karlo Božić.

RABONA: Petar Kuric, Dominik Kukučka, Ivica Vavra, Bistrik Vavra, Karlo Kolarik, Josip Perić, David Stipanović, Matej Horvat.

Mladi igrači Certisse II uzvratili su za poraz iz prvoga susreta. Doduše, igrači Rabone krenuli su odlično i već u drugoj minuti Dominik Kukučka dovodi ih u vodstvo. Bio je to rezultat prvoga poluvremena. Međutim, u nastavku su se „probudili“ igrači Certisse II i s tri gola preokrenuli rezultat. U 12. minuti Šimun Petar Jaman izjednačio je rezultat na 1:1 , Ivano Marijanović u 16. minuti postiže drugi, a Karlo Božić u 17. i treći pogodak za konačnih 3:1.

PIONIRI

INERO – NK ŠOKADIJA   1:2 (1:2)

Strijelci: 1:0 Luka Marijanović (3.), 1:1 Stjepan Mesić (7.), 1:2 Stjepan Mesić (9.)

INERO: Luka Kovačević, Marko Agatić, Luka Marijanović, Dorijan Mandarić, Filip Tuksar, Andrej Brlošić, Luka Dmajnaović, Niko Mesić, Dominik Galušić.

NK ŠOKADIJA: Fabijan Damjanović, Ivan Maršić, Antonio Damjanović, Marko Maršić, Josip Maršić, Marko Marković, Antonio Antunović, Stjepan Mesić, Mateo Bičvić.

U izjednačenoj utakmici u kojoj su odlučivale nijanse više sportske sreće, ali i umijeća imali su nogometaši iz Strizivojne. Iako su „Inerovci“ golom Luke Marijanović poveli u trećoj minuti, nogometaši iz Strizivojne uzvratili su u sedmoj minuti. Strijelac za 1:1 bio je Stjepan Mesić. Isti igrač bio je koban za igrače Inera. U devetoj minuti postigao je svoj drugi pogodak za vodstvo Šokadije 2:1. U drugom poluvremena Inerovci su pokušavali doći do izjednačenja, ali obrana Šokadije bila je na mjestu.

IKONE – BLACK BOYS  4:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Ivan Verhas (6.), 2:0 Filip Vrljić (10.), 3:0 Karlo Bajs (16.) 4:0 Karlo Bajs (17.).

IKONE: Luka Rozić, Luka Vuletić, Luka Dorić, Šimun Perković, Ante Drmić, Marin Zrakić, Ivan Verhas, Karlo Bajs, Filip Vrljić.

BLACK BOYS: Ivan Sudarević, David Zrinušić, David Ivić, David Šušak, Marin Šekerija, Martin Aščić, Denis Zirn, Robert Kovačević, Lovro Mamić.

Za Ikone nema problema. Opravdali su ulogu favorita protiv Black Boysa. U prvih deset minuta golovima Ivana Verhasa i Filipa Vrljića poveli su 2:0, a pobjedu je u drugom poluvremenu potvrdio Karlo Bajs, strijelac golova u 16. i 17. minuti.

MONTAŽA LIM – LUTKANI  0:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Lovro Ćurić (9.), 0:2 Bruno Đurđević (18.).

MONTAŽA LIM: Ivan Petrović, Mario Kričančić, Karlo Rimac, David Marijanović, Matej Obrovac, Filip Mijić, Antun Majstorović, Vlado Blažević.

LUTKANI: Bruno Žužak, Bruno Đurđević, Ante Hodak, Duje Matković, Lovro Ćurić, Ivica Rac, Marijan Duvnjak, Marko Đelagić, Marko Vujanović.

Lutkani su strpljivo gradili svoju pobjedu. Do devete minute bilo je izjednačeno, a tada Lovro Ćurić postiže pogodak za vodstvo Lutkana. I u nastavku utakmice vidjeli smo isti omjer snaga. Lutkani su dočekali svoju minutu i u 18. golom Brune Đurđevića potvrdili su svoju pobjedu.

ZMAJEVI – NK MLADOST   0:1 (0:0)

Strijelci: 0:1 Marin Drenjančević (17.)

ZMAJEVI: Ivan Petrović, Stjepan Vardić, Ivan Senčanin, Jurica Jakab, Mario Kričančić, Antun Majstorović, Ante Ereš, Filip Mijić.

NK MLADOST SATNICA: Antonio Mores, David Viljetić, Robert Kovačević, Ivan Mitrović, Ivan Pinter, Marin Drenjančević, Matej Serdarević, Patrik Brkić, Tomas Lucijak, Emin Gluhalić.

U izjednačenoj i neizvjesnoj utakmici jedan je detalj odlučio pobjednika. Marin Drenjančević u 17. je minuti postigao pogodak za vodstvo Mladosti. To je bio i odlučujući trenutak koji je Satničanima donio sva tri boda.

JUNIORI

CRO FIGHTER – CB BIG BLUE 2:3 (1:1)

Strijelci: 1:0 Marko Mišić (3.), 1:1 Marko Doko (10.), 2:1 Antonio Zeko (15.), 2:2 Mihael Janković (16.), 2:3 Stanko Vukadin (18.).

CRO FIGHTER: David Milić, Bartol Ilakovac, Filip Bibković, Antonio Zeko, Lovro Mamić, Ivan Matić, Ivan Bikić, Manuel Đambić, Ivo Šekerija, Marko Mišić, Leo Vinko, Marin Tirić.

CB BIG BLUE: Luka Leko, Stanko Vukadin, Martin Kovač, Mihael Janković, Božidar Radoš, Petar Jarčević, Moreno Franjić, David Šimić, Luka Poplašen, Marko Doko.

Bila je ovo najljepša i najuzbudljivija utakmica današnjega dana u mlađim dobnim skupinama. Cro Fighteri su dva puta vodili, CB Big Blue dva puta stizali i na kraju pobijedili. „Borci“ su poveli u trećoj minuti golom Marka Mišića da bi Marko Doko izjednačio u desetoj minuti. Novo vodstvo za „Fightere“ donio je u 15. minuti Antonio Zeko, ali Mihael Janković, samo minutu kasnije, poravnava rezultat na 2:2. I kako to obično biva, Stanko Vukadin postiže pogodak za konačnu pobjedu CB Big Blue.

BELAY BOYS – CAPE TOWN  2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Ilija Piler (13.), 2:0 Ilija Piler (20.).

BELAY BOYS: Stipe Gusić, Marko Mandić, Josip Urban, Ilija Piler, Ivan Kovač,  Luka Kovačević, Filip Boni, Šimun Zorić, Pavo Marinović.

CAPE TOWN: Dino Dešić, Matej Ćurić, Filip Tomić, Mihael Živković, Mislav Češnik, Patrik Lovaković, Karlo Babić, Marko Vardić, Mislav Vidaković, Ante Batinić.

Da je nogomet često nepravedan potvrdila je utakmica Belay Boysa i Cape Towna. „Cape townci“ su imali više od igre, stvarali prilike, ali prvi su u vodstvo došli Belay Boysi golom u 13. minuti. Strijelac je bio Ilija Piler. I u nastavku utakmice gotovo da se igralo na jedan gol – onaj Belay Booysa, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. U samoj završnici Ilija Piler postiže svoj drugi pogodak za konačnu pobjedu Belay Boysa.

ZMAJEVI – NK MLADOST  0:1 (0:0)

DJEČACI – LAWAGRO    0:0

DJEČACI: Josip Zorbaz, Filip Jukić, Ante Drmić, Stipo Dumančić, Lovro Milinović, Stjepan Vrtarić, Marin Zrakić, Karlo Bajs.

LAWAGRO: Matej Fingernagel, Fran Jukić, Filip Bionda, Carlo Schell, Mislav Šimić, Karlo Ljulj, Dominik Mor, Domagoj Kopecki, Niko Stanušić, Dino Magić.

Bila je to rovovska borba za svaki centimetar terena. I jedni i drugi imali su nekoliko izglednih prilika, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. I jedni i drugi pokazali su da se zasluženo nalaze na vrhu tablice.

SENIORI – ČETVRTFINALE

GRUBE d.o.o. – ČIKAGA OLD BAR 7:6 (3:3; 2:1)

Strijelci: 1:0 Josip Milardović (4.), 2:0 Luka Kolak (16.); 2:1 Stjepan Gurdon (18.), 3:1 Mihael Pongračić (18.), 3:2 Stjepan Gurdon (26.), 3:3 Ivan Bogdanović (29.), Sedmerci: 3:3 Stjepan Gurdon -promašio; 4:3 Luka Kolak, 4:4 Mateo Drmić, 5:4 Josip Milardović, 5:5 Renato Janković, 5:5 Pavo Jurić – golman brani; 5:6  Ivan Bogdanović, 6:6 Mihael Pongračić, 6:6 Ivan Bošković – golman brani, 7:6 Marin Ištavnić.

GRUBE d.o.o.: Domagoj Jukić, Luka Kolak, Josip Milardović, Sebastijan Petričević, Mihael Pongračić, Pavao Jurić, Fabijan Petričević, Zvonimir Ostajmer, Stjepan Leko, Marin Ištvarnić, Ivan Gelo, Ivan Vidović, Karlo Pongračić.

ČIKAGA OLD BAR: Matija Kanurić, Ivan Bošković, Stjepan Bošković, Domagoj Čurić, Mario Čurić, Ivan Bogdanović, Alen Pitlović, Mateo Drmić, Renato Janković, Stjepan Gurdon.

Nogometaši Čikage Old Bara započeli su utakmicu uz transparent „Čago – Izdrži! Čikaga“.

Prva opasnost pred golom Jukića dogodila se u trećoj minuti. Ivan Bošković pogodio je stativu. Međutim, u četvrtoj minuti Grube su uzvratile organiziranom akcijom u kojoj je Josip Milardović iskosa s lijeve strane pogodio Kanurićevu mrežu. Za vodstvo 1:0.

U 12. minuti Pavao Jurić pobjegao je po lijevoj strani, ali njegov udarac završava u Kanurićevom naručju. U nastavku utakmice Grube d.o.o. povećale su svoje vodstvo, a pravovremeno je po desnoj strani ušao Luka Kolak. Njegov udarac sa osam metara bio je neuhvatljiv za Čikaginog golmana.

Samo dvije minute kasnije „čikagosi“ su uzvratili. Ubačena lopta iz kornera došla je do gol crte, a na pravom se mjestu našao Stjepan Gurodn koji ju je ubacio u mrežu. Već u sljedećem napadu Mihael Pongračić postiže treći pogodak za Grube d.o.o. Do 26. minute nije bilo značajnijih prilika niti za jednu momčad, a tada Stjepan Gurdon koristi pogrješku obrane Gruba i smanjuje rezultat na 2:3. U 28. minuti Fabijan Petričević snažno šutira s deset metara, ali ravno u Kanurića. Čikaga je u posljednje dvije minute krenula na sve ili ništa i taj rizik im se isplatio. Nakon ubačene lopte iz kornera, na pravom se mjestu našao Ivan Bogdanović koji ubacuje loptu u mrežu, za 3:3.

ESCAPE – HEMCO  5:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Domagoj Ivić (7.), 1:1 Karlo Išasegi (11.), 2:1 Dino Stipanović (16.), 3:1 Marin Bikić (17.), 4:1 Ivan Radnić (19.), 5:1 Marin Bikić (27.)

CB ESCAPE: Tomislav Somer, Marin Bikić, Dino Stipanović, Marijo Bojanović, Ivan Radnić, Ivan Barišić, Domagoj Ivić, Domagoj Klemen, Marko Barišić.

HEMCO: Matej Kovačić, Tomislav Bliznac, Stipan Jezidžić, Ivan Ikić, Borna Vardić, Adam Benić, Mario Kvesić, Karlo Išasegi, Matko Mihalj, Hrvoje Cvetko, Robert Nospak, Matej Dubravac, Igor Bešlić, Davor Šimara.

Do sedme minute vidjeli smo opreznu igru ijedne i druge momčadi jer ipak je ulov velik, polufinale. Domagoj Ivić uputio je prema golu Hemca loptu, došlo je do nesporazuma između braniča i golmana, a lopta je završila u mreži. Nakon pogotka CB escape stvorio je nekoliko izglednih prilika, a najbolju je imao Ivan Radnić koji je iskosa s lijeve strane pogodio vratnicu. Nakon toga uzvratili su igrači Hemca. Akciju po lijevoj strani preciznim udarcem završio je Karlo Išasegi.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili „Escapeovci“ koji su golom Dine Stipanovića došli u vodstvo 2:1. Odmah nakon toga pao je i treći pogodak. Nakon izigrane akcije Marin Bikić pogodio je Kovačićevu mrežu. Nakon toga, „Escepeovcima“ su se otvorili „ventili“ a Ivan Radnić postiže i četvrti pogodak. Hemco je na koljenima. Točku na „i“ stavio je u 27. minuti Marin Bikić koji je oduzeo loptu Hemcovom golmanu, i mirno plasirao loptu u nezaštićenu mrežu.

ATP OTVARAČ DRAČICE – TG GIPS CB BARBA 0:2  (0:1)

Strijelci: 0:1 Mario Ćosić (14.), 0:2 Mario Ćosić (30.)

ATP OTVARAČ DRAČICE: Božidar Oršolić, Josip Iletić, Ivan Grgić, Tomislav Šarčević, Marko Andričić, Stjepan Šarić, Tomislav Čavala, Mario Kasa, Renato Đurđević, Željko Čečura, Domagoj Krizmanić, Marijan Udovčić.

TG GIPS CB BARBA: Miro Vuksanović, Dominik Radoš, Dominik Radoš II, Petar Paradžik, Josip Čuić, Stjepan Kušević, Josip Antinac, Tomislav Bašić, Mario Čosić, Stjepan Radat, Dražen Čavar, Goran Dakić, Ante Barišić.

Dvije „nabrijane“ momčadi u prvih petnaest minuta igrale su borbeno i otvoreno, ali napadači nisu bili raspoloženi. U šestoj minuti Dračičani su ostali bez isključenoga igrača   (igranje rukom), ali TG Gips CB Barba nije iskoristio brojčanu prednost. „Gispovci“ su došli u vodstvo u 14. minuti. Indirektan udarac izveli su bijeli, golman Oršolić obranio je udarac, ali lopta je došla do Marija Ćosića koji je iz blizine ubacuje u mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku susreta. Otvarači su imali više od igre, željeli su doći do izjednačenja, stvorili su nekoliko izglednih prilika, ali njihovi udarci završili su u rukama golmana Mire Vuksanovića. TG Gips CB Barba uspješno je čuvao svoju mrežu, a u samoj završnici, smo nekoliko sekundi prije kraja, „Gipsovci“ su krenuli u kontru koju je svojim drugim golom završio Mario Ćosić. Za zasluženu pobjedu TG Gips CB Barba i plasman u polufinale.

MNK SAPONIA – MLACO  3:4 (1:1; 1:1)

Strijelci: 1:0 Toni Jeremijaš (4.), 1:1 Slobodan Pejčić (14.). Sedmerci: 2:1 Anto Pufler, 2:2 Ivan Matić,   Borna Cebić – promašio gol; 2:3Ilija Degmečić;  3:3 Luka Agatić,  3:4Slobodan Pejčić

MNK SAPONIA: Toni Pavlović, Toni Jeremijaš, Antonio Pandžić, Luka Agatić, Ante Pufler, Damir Višević, Bruno Saborčić, Miroslav Horvat, Borna Cebić, Igor Višević, Igor Simić, Ivan Buljan.

MLACO: Slobodan Pejčić, Ognjen Blagojević, Ivan Ivanagić, Ivan Matić, Dominik Damjanović, Josip Ćurić, Marinko Kvesić, Tomislav Rendulić, Ilija Degmečić, Mario Petrović, Zdravko Degmečić.

Ove dvije momčadi u dosadašnjem dijelu turnira pokazale su najviše. Međutim, mjesta u polufinalu ima samo za jedne. Nakon početnih uvodnih minuta, Toni Jeremijaš u kontri bježi svojim čuvarima i pogađa za vodstvo MNK Saponia. Osječani su jako dobro „snimili“ igru Mlaca, postavili su čvrstu obranu na koju Mlacovci nisu pronašli odgovor. Međutim, kada nije išlo iz organiziranih akcija, Mlaco je došao do izjednačenja iz slobodnoga udarca. S 12 metara snažno je šutirao Slobodan Pejčić, a lopta je kro z šumu nogu i pored golmana Pavlovića prošla u mrežu. U 15. minuti Pejčić je ponovo izveo slobodan udarac, ali je dodao loptu na stranu, povratna lopta, ali završni udarac odlazi pored gola. Bila je to prva dobro organizirana prepoznatljiva Mlacova akcija koja, na njihovu žalost, nije završila u mreži.

U drugom poluvremenu obje momčad igrale su tvrdo ne želeći se upustiti u prevelik rizik. Na kraju, nije bilo golova tako da su posljednjega polufinalistu odlučivali sedmerci.

I nakon prvoga izvođača Ante Puflera digla se prašina. Naime, Mlacov golman Josip Ćurić obranio je njegov udarac, ali je sudac Ivan Matić odlučio da se sedmerac mora ponoviti zbog preranog izlaska golmana s crte. U drugom pokušaju Pufler je pogodio. Ova situacija nije utjecala na koncentraciju Mlacovih igrača jer sva trojica su bili precizni (Matić, Ilija Degmečić i Pejčić). Sedmerac za Saponiju promašio je Borna Cebić.

I sada su poznati i polufinalisti turnira. U prvom susretu sastat će se >Grube d.o.o. i Escape, a u drugom TG Gips CB Barba i MLACO.