Polufinale juniora: CB Enigma – Cro Fighter i Lawagro -Dječaci!

MALONOGOMETNI BOŽIĆNI TURNIR „ĐAKOVO 2018. UZ OSJEČKO“

Dok su se četiri seniorske momčadi odmarale i pripremala strategiju za subotnje polufinale, na sceni su bili juniori koji su nastupili u četvrtfinalnim susretima. Tako smo nakon četiri utakmice dobili polufinaliste u juniorskoj konkurenciji u kojoj je nastupilo 12 momčadi podijeljenih u dvije skupine.

tako će se za finale boriti CB Enigma – Cro Fighters i Lawagro – Dječaci.

PETAK, 11. SIJEČNJA 2019.

POČETNICI

OMLADINAC SELCI – RABONA 9:1 4:0)

Strijelci: 1:0 Filip Farkaš (1.), 2:0 Filip Farkaš (7.), 3:0 Josip Jambrec (8.), 4:0 Teo Furjan (10.), 5:0 Josip jambrec (12.), 6:0 Josip Jambrec (14.), 6:1 David Stipanović (15.), 7>:1 Stjeoan Ivić (18.), 8:1 Josip Jambrec (19), 9:1 Noa Glavašević (20.).

OMLADINAC SELCI: Niko Ivić, Petar Maokatić, Ivano Jelačić, Teo Furjan, Josip Jambrec, Stjepan Ivić, Noa Glavaše vic, Ante Macokatić.

RABONA: Petar Kuric, Dominik Kukučka, Ivica Vavra, Karlo Kolarik, Josip Perić, David Stipanović, Matej Horvat, Patrik Prevoznik.

Do sedme minute nogometaši Raboe dobro su se držali protiv fizički snažnije momčadi. Doduše, Filip Farkaš već je u prvoj minuti doveo Omladinac  vodstvo 1:0, a u sedmoj isti igrač postiže drugi pogodak za 2:0. Nakon toga, igra Rabone se raspala, a Selčani su do odlaska na odmor zabili još dva pogotka. Strijelci su bili Josip Jambrec i Teo Furjan. U drugom poluvremenu Selčani su postigli pet pogodaka i došli do visokoga vodstva. Tri se puta u strijelce upisao Josip Jambrec, po jednom Stjepan Ivić i Noa Glavašević. Jedini strijelac za Rabonu bio je David Stipanović.

Visokom pobjedom nad Rabonom nogometaši iz Selaca osvojili su drugo mjesto i u polufinalu ih očekuje momčad Certisse II.

CERTISSA II – KAMEN ŠTIMAC 4:3 (1:3)

Strijelci: 0:1 Ivano Vrtarić (1.), 1:1 Borna Solin (2.), 1:2 Marko Žeravica (3.), 1:3 Marko Žeravica (7.), 2:3 Matej Doko (11.), 3:3 Ivano Marijanović (12.), 4:3 Ivano Marijanović (20.).

CERTISSA II: Toni Matković, Marin Punda, Lovro Punda, Matej Doko, Ivano Marijanović, Gabrijel Perković, Patrik Novoselić, Borna Solin, Petar Šimun Jaman, Karlo Božić.

KAMEN ŠTIMAC: Ivano Babić, Šimun Perči, Matej Bajs, Marko Žeravica, Ivano Novaković, Marko Primorac, Noa Perić, Ivano Vrtarić, Domagoj Grejza.

Borba za treće i četvrto mjesto u kategoriji početnika donijela je neizvjesnu utakmicu do samoga kraja. Kamen Štimac bolje je otvorio utakmicu i u prvom poluvremenu vodili su 3:1. Najprije je u prvoj minuti Ivano Vrtarić doveo svoju momčad u vodstvo da bi Borna Solin izjednačio za Certissu iI. Nakon toga, uslijedila su dva pogotka Kamen Štimca.: oba puta strijelac je bio Marko Žeravica. Na odmoru sve je bilo idilično na strani Kamen Štimca. Međutim, u nastavku utakmice probuđeni igrači Certisse II napravili su preokret. Prvo je Matej Doko smanjio rezultat na 2:3 da bi u 12. minuti Ivano Marijanović izjednačio na 3:3. U posljednjoj minuti Ivano Marijanović svojim drugim pogotkom donosi pobjedu Certissi II i ukupno treće mjesto. U polufinalu Certissa II igrat će protiv Omladinaca iz Selaca- U drugom polufinalnom paru sastaju se Certissa I i Kamen Štimac.

MAJSTORI – RABONA  0:6 (0:3)

Strijelci: 0:1 Luka Baričjak (5.), 0:2 Luka Baričjak (8.), 0:3 Josip Hmura (10.), 0:4 Filip Drga (16.), 0:5 Dino Tribuljak (16.), 0:6 Filip Drga (19.).

MAJSTORI: Stjepan Jančikić, Vito Blažević, Roko Ivić, Luka Radoš, Luka Vojnović, Luka Penava, Stjepan Drmić, Mrko Hodak.

RABONA. Leonrado Drga, Domagoj Tribuljak, Dino Tribuljak, Lukja Bričjak, Filip Drga, Josip Hmura, Karlo Vavra, Filip Kanisek.

Dječaci Rabone pobjedom su osigurali nastup u polufinalu. Protiv Majstora ponovo je glavnu ulogu imao Luka Baričjak koji je s prva va gola (5. i 8. minuta) otvorio put do pobjede. U posljednjoj minuti prvoga dijela Josip Hmura dovodi Rabonu u vodstvo 3:0. I u nastavku susreta Rabona je bila bolja te su postigli još tri pogotka. Filip Drga u 16. minuti postiže četvrti, Dino Tribuljak u istoj minuti peti, a točku na „i“ stavlja Filip Drga u 19. minuti. Igrač Rabone morali su pričekati još utakmicu između Mladosti i Viškovaca kako bi doznali hoće li biti treći ili četvrti. Na kraju, zbog gol razlike Rabona je zauzela treće mjesto i u sutrašnjem polufinalu sastaju se s Vatrenima dok će drugi polufinalni par biti Refletkori i Viškovci.

MLADOST SATNICA VIŠKOVCI  0:2 (0:0)

Strijelci: 0:1 Marino Friedrich (17.), 0:2 Domagoj Matković (20.).

MLADOST ĐS: Gabriel Mikešić, Dominik Mikešić, Josip Đanić, Lovro Tarnaj, David Žonka, Marko Rončka, Emeneuel Kiđemet, Zlatko Pongračić, Matej Borda, Mihael Freanjić, Robert Oršolić, Marko Greganović.

VIŠKOVCI: Luka Marijanović, Matej Krištić, Ivan Brataljenović, Marko Marijanović, Gabriel Lovaković, Ivano Friedrich, Branimir Kramarić, Domagoj Matković, Petar Vlajčić, Marino Friedrich.

Nogometaši iz Viškovaca igrali su pod pritiskom jer su pobjedom osiguravali ulazak u polufinale dok su Satničani igrali bez opterećenja jer su na kraju natjecanja zauzeli peto mjesto. U prvom poluvremenu nije bilo golova, a radost Viškovčanima donio je u 17. minuti Marino Friedrich, strijelac vodećega pogotka. U samoj završnici Domagoj Matković postavio je konačnih 2:0. Ovom pobjedom Viškovci su osvojili četvrto mjesto jer u odnosu na Rabonu imaju slabiju gol razliku (međusobni susret 1:1).

AVENGERS – INERO 3:0

S obzirom da je momčad Inera mala igrače koji nisu registrirani za natjecanja pobjeda je pripala Avengersima.

NK ŠOKADIJA – NK MLADOST SATNICA  3:1 (1:1)

Strijelci: 0:1 Stjepan Orgulan (7.), 1:1 Ivan Maršić (10.), 2:1Stjepan Mesić (15.), 3:1 Ivan Maršić (18.).

NK ŠOKADIJA: Fabijan Damjanović, Ivan Maršić, Antonio Damjanović, Marko Maršić, Marko Marković, Josip Maršić, Antonio Antunović, Stjepan Mesić, Mateo Bičvić.

MLADOST ĐS: Emanuel Kiđemet, Marko Korpar, Tin Korpar, Matko Ivić, Patrik Oršolić, Stjepan Orgulan, Marin Duvnjak, Pavo Maričić, Toni Vojnović, Matej Drenjančević, Oliver Kuna.

U utakmici bez rezultatskoga imperativa bolju igru pobjedom su okrunili  nogometaši iz Strizivojne. Iako su Satničani poveli golom Stjepana Orgulana. Do odlaska na odmor Ivan Maršić poravnao je rezultat na 1:1. U drugom poluvremenu golovima Stjepana Mesića i Ivana Maršića Šokadija dolazi do pobjede.

CB ENIGMA – CB BIG BLUE 7:0 (3:0)

Strijelci: 1:0 Bruno Svitek (4:9, 2:0 Josip Čurila (7.), 3:0 Tomislav Glavačević (8.), 4:0 Jure Rotim (13.), 5:0 Jure Rotim (14.), 6:0 Bruno Svitek (15.), 7:0 Davor Čmelješević (19.)

CB ENIGMA: Jure Rotim, Ivan Tunuković, Mario Kvesić, Matej Mikulandra, Josip Čurila, Stipo Markić, Davor Čmelješević, Luka Lilić.

U sudara dvaju kafića bolji je bio Enigma. Od samoga početka nametnuli su ritam i nakon nekoliko promašenih prilika uslijedio je prvi pogodak. Strijelac za 1:0 bio je Bruno Svitek. I tada je krenulo sve puno lakše za nogometaše Enigme. Josip Čurila u sedmoj je minuti zabio drugi, a Tomislav Glavačević samo minutu kasnije i treći pogodak čime je utakmica bila riješena. U nastavku susreta, rutinski su „enigmaši“ završili utakmicu. Big Blue se predao, a Jure Rotim s dva pogotka dovodi svoju momčad u vodstvo 5:0, U završnici Bruno Svietek, svojim drugim golom, i Davor Čmelješević zaključuju posao.

CB Enigma prva je juniorska momčad koja je dohvatila finale.

KLASIK – DJEČACI   1:2 (0:2)

Strijelci: 0:1 Dario Maganjić (3.), 0:2 Luka Brandić (4.), 1:2 Marko Maričić (12.).

KLASIK: Marko Dragić, Hrvoje Vuković, Marko Maričić, Grgo Kvesić, Marko Bošković, Ivan Ptiček, Petar Šimić, Mislav Čota.

DJEČACI: Josip Zorbaz, Filip Jukić, Ante Drmić, Stipo Dumančić, Lovro Milinović, Stjepan Vrtarić, Marin Zrakić, Karlo Bajs, Marino Sverić, Luka Brandić, Dario Maganjić.

Dječaci su silovito krenuli i već u četvrtoj minuti vodili 2:0. Tada se činilo da će punolakše do pobjede nego je to na kraju ispalo. Već u trećoj minuti Dario Maganjić postiže vodeći pogodak, a slavlje se nije niti stišalo kada Luka Brandić Dječake dovodi do drugoga kola. Do odmora su se Klasičari trgnuli, sredili svoje redove i čekali svojih pet minuta. Prvo poluvrijeme završeno je vodstvom Dječaka 2:0.

U nastavku susreta, momčad Klasika krenula je hrabrije prema protivničkom golu i to im je u 12. minuti donijelo rezultat. Strijelac za 1:2 bio je Marko Maričić. Međutim, Dječaci su do kraja utakmice zatvorili prilaze svome golu i sačuvali minimalnu, ali zasluženu prednost. Za subotnje polufinale.

CRO FIGHTER – BELAY BOYS  1:0 (1:0)

Strijelci: 1:0Fikip Bibković (1.).

CRO FIGHTER: David Milić, Bartol Ilakovac, Filip Bibković, Antonio Zeko, Lovro Mamić, Ivan Matić, Ivan Bikić, Manuel Đambić, Ivo Šekerija, Marko Mišić, Leo Vinko, Marin Tirić.

BELAY BOYSI: Stipe Gusić, Marko Mandić, Josip Urban, Ilija Piler, Ivan Kovač, Luka Kovačević, Filip Boni, Šimun Zorić, Pavo Marinović.

Da će utakmica biti riješena već u prvoj minuti i da će samo jedan gol odlučiti polufinalistu juniorskoga turnira, malo je tko mogao vjerovati. Ali, upravo to se dogodilo u susretu između Cro Fighetersa i Belay Boysa. Naime, u prvoj minuti David Milić postiže pogodak za Gro Fighterse što će se pokazati kao zlatni pogodak. Do kraja utakmice gledali smo čvrstu utakmicu u kojoj su „borci“ uspjeli sačuvati zlatni pogodak svoga napadača. I tako se plasirati u polufinale.

LAWAGRO – NK MLADOST ĐS  7:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Matej Fingernagel (7.), 2:0 Dino Magić (10.), 3:0 Filip Bionda (11.), 4:0 Karlo Ljulj (13.), 5:0 Dino Magić (15.), 6:0 Karlo Ljulj (19.).

LAWAGRO: Matej Fingernagel, Fran Jukić, Filip Bionda, Carlo Schell, Mislav Šimić, Karlo Ljulj, Dominik Mor, Domagoj Kopecki, Niko Stanušić, Dino Magić.

NK MLADOST SATNICA: Antonio Mores, David VIljetić, Robert Kovačević, Ivan Mitrović, Ivan Pinter, Marin Drenjančević, Matej Serdarević, Patrik Brkić, Tomas Lucijak, Emin Gluhalić.

Lawagro je u potpunosti opravdao ulogu favorita u susretu protiv Satničana. U prvih sedam minuta Mladost je dobro stajala na terenu, a tada je uslijedio gol Mateja Fingernagela da bi u posljednjoj minuti prvoga dijela Dino Magić povećao vodstvo na 2:0. U nastavku susreta, vidjeli smo egzibiciju Lawagra čiji su igrači pokazali maštovitost i organizaciju igre. Redom su padali golovi Filipa Bionde, Karla Ljulja, Dine Magića i ponovo Karla Ljulja. Za visokih 7:0 i zasluženi plasman u polufinale.