ĐAKOVO – ZRINSKI  21:31 (13:15)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 50. Suci: Domagoj Jukić i Davor Milaković (Osijek).

ĐAKOVO: Sara Ćurić, Beata Posavac, Ana Duvnjak, Lea Lacković, Iva Perić 12, Lucija Holbik 1, Anđela Prekačin 1, Klara Humbal, Ivana Pejić 6, Rahela Bekavac, Lana Kružić 1. Trener: Željko Perić.

ZRINSKI: Ema Škrobar, Anja Balent 10, Laura Radek 5, Lorena Brzuhalski, Viktorija Rebernik, Klara Mihalković 5, Bijanca Strbad, Jana Vnuk 1, Katarina Šajnović, Jana Markulinčić 10, Dora Potočnjak, Jana Bedić, Anja Okreša. Trenerica: Darinka Pavleković.

U prvom poluvremenu đakovačke su se rukometašice odlično držale protiv gošći iz Čakovca. Đakovčanke su držale rezultatski priključak, doduše gošće su stalno bile u plusu dva do tri gola, ali zahvaljujući napadački raspoloženima Ivi Perić i Ivani Pejić igračice Željka Perića bile su u igri.

Tek u prvih pet minuta nastavka Đakovčanke su držale ritam iz prvoga poluvremena, a tada raspoložene Anja Balent i Jana Markulinčić prave razliku i odvode svoju ekipu do visokih 20:14. Tada su se domaće igračice pomalo predale, a gošće stigle do velikih plus 10 (32:21).

Utakmica je protekla u pucačkom dvoboju triju igračica: Đakovčanke Ive Perić koja se zaustavila na 12 postignutih pogodaka, njoj je odlično asistirala i Ivana Pejić sa šest, i dvije gostujuće igračice, obje su postigle po deset golova: Anje Balent i Jane Markulinčić. I njih su dvije imale odličnu potporu u Lauri Radak (5), Klari Mihalković (5). Prema viđenome, zaslužena pobjeda Zrinskoga.

DARDA – ĐAKOVO  29:24 (14:9)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 50. Suci Domagoj Jukić i Davor Milaković (Osijek).

DARDA: Marta Klasić, Emma Humel, Sara Dora, Sara Janković 3, Veronika Krajnović, Lana Alšić 9, Morena Pavlić, Klara Marojević 3, Arijana Gashi 3, Leonarda Tomas 5, Leonarda Vranješ, Petra Dorušak, Laura Ivanović, Ana-Marija Đurinić 5, Jana Kovač 1. Trener: Denis Kasun.

ĐAKOVO: Sara Ćurić, Beata Posavac, Ana Duvnjak, Lea Lacković, Iva Perić 9, Lucija Holbik, Anđela Prekačin 5, Klara Humbal 2, Ivana Pejić 7, Rahela Bekavac, Lana Kružić 1. Trener: Željko Perić.

Đakovačke su rukometašice, golovima Ive Perić, u petoj minuti povele 2:0, ali su igračice Darde brzo anulirale tu prednost i došle do 4:4. Nakon toga napravile su seriju 3:0 i pobjegle na plus 3 (7:4). Do odlaska na odmor Baranjke su nekoliko puta imale i prednost od pet golova razlike da bi na odmor otišle vodstvom 14:8. Već tada se na đakovačkim igračicama osjetio umor što su igračice iz Darde iskoristile.

U drugom poluvremenu igračice trenera Denisa Kasuna čuvale su stečenu prednost iz prvoga dijela. Đakovčanke su u nekoliko navrata uspjele doći do minus 3 (21:18, 22:19) pa čak u jednom trenutku i do minus 2 (24:22), ali za više od toga nije bilo snage. Ekipa Darde mirno je privela utakmicu kraju i zasluženo upisala dva boda.

Najbolja đakovačka rukometašica – Iva Perić

Opet su u đakovačkim redovima „vukle“ Iva Perić sa devet, Ivana Pejić sa sedam i Anđela Prekačin s 5 golova. U redovima Darde najbolji strijelac Lana Alšić s devet golova, Leonarda Tomas i Ana-Marija Đurinić dodale su po pet.

U utakmici između Zrinskoga i Darde pobjeda je pripala Baranjkama rezultatom 25:22.