ĐAKOVO – MAKSIMIR PASTELA 21:23 (8:9)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 300. Suci: Josip Cepanec (Turčin) i Dalibor Dragočajac (Novska).

ĐAKOVO: Ostajemer, Božičević 3, Lasić 4, Perković 1, Šimić, Bradarić, Goluža 5, Poplašen 1, Tot, Kostić, Klepo 2, Orlović, Ćurić 3, Novoselović, Kapetan, Vulić 2. Trener: Domagoj Perlić.

MAKSIMIR PASTELA: Perić, Brzica, Periša 2, Jurić, Lacković 6, Birkić 2, Turkalj 4, Vrgoć 2, Obradović 1, Beliga, Vranjković, Tičić, Lučić, Pleš 6. Trener: Matija Bilušić.

Đakovački rukometaši u proljetni dio prvenstva krenuli su s ojačanim sastavom. Na mjestu razigravača iz Borova je došao Ivan Vulić, a mjesto pivota zauzeo je Ivan Lasić.

Ishitreni udarci na gol, raspoloženi đakovački golman Tot

U prvom poluvremenu niti jedna momčad nije ostvarila veću prednost od dva pogotka, a Zagrepčani su bili u stalnom minimalnom vodstvu. U 16. minuti gosti su prvi puta došli do plus 2 (6:4), ali su Đakovčani s dva uzastopna gola došli do 6:6. Domaći igrači silno su pokušavali doći u vodstvo, ali kada bi se pojavila prilika, napravili bi neku pogrješku ili ishitreni udarac na gol koje je maksimirski golman s lakoćom skidao. Doduše, i Đakovčani su na vratima imali raspoloženoga Borisa Tota koji je skinuo devet udaraca. Do kraja prvoga poluvremena stalno se igralo „gol za gol“, a neopreznošću đakovačke obrane gosti su u posljednjim sekundama prvoga poluvremena zabili deveti gol za odlazak na odmor s minimalnim vodstvom.

Bez raspoloženoga pucača

Drugo vodstvo počelo je golom gostiju. U 33. minuti Mihael Pleš dovodio Maksimir u vodstvom 11:9, da bi Mario Lacković u 34. minuti doveo goste u vodstvo 12:10. Mladi Mario Goluža tada promašuje sedmerac i činilo se da će gosti povećati svoju prednost. Ipak, Đakovčani uspijevaju doći do izjednačenja 14:14, a najzaslužniji su za to golman Boris Tot koji je nastavio s odličnim obranama iz prvoga poluvremena i pivot Ivan Lasić preko kojega su domaćini dolazili do laganih pogodaka. Đakovčani su u nekoliko navrata imali priliku doći u vodstvo, ali jednostavno, tada bi uslijedile pogrješke koje će ih na kraju stajati bod(ova). Gosti su u završnici pokazali više srčanosti i borbenosti što im je donijelo pobjedu. U ključnim trenucima s krilne pozicije nepogrješiv je bio Mario Lacković koji zaredom postiže tri pogotka. U samoj završnici još je jedan igrač bio nerješiva zagonetka za đakovačku obranu. U posljednjih pet minuta Adrian Turkaj postiže tri pogotka. U đakovačkim redovima uvukla se nervoza i strah tako da je ta neodlučnost umnogome pomogla gostima u igri u obrani.

Na kraju su igrači Maksimir Pastele proslavili pobjedu u Đakovu, a Đakovčanima ostaje žal za propuštenom prilikom. Međutim ono što je evidentno je da su Đakovčani zgusnuli svoje redove, da igra ima glavu i rep, međutim, nedostatak raspoloženoga pucača večera je nedostajao. To potvrđuje i trener Domagoj Perlić:

Zakazali smo u napadu!

„Publika je večeras vidjela odličnu utakmicu, većinom utakmice našu odličnu obranu, volju i borbu za svaku loptu s obje strane. Nažalost, naš napad nije funkcionirao kako treba. U prilike smo dolazili stalno, imali smo igru, ali realizacija nas je uništila. Doduše, zasluge za to idu i njihovom golmanu, ali, nažalost, naši pucači večeras nisu bili na dovoljnoj razini za pobjedu. Žao mi je jer znam koliko radimo na treninzima, koliko ulažemo truda svaki dan i koliko naša momčad može. Jedino što me tješi jest činjenica da je napredak u našoj igri vidljiv, no, nažalost, večeras nije bio dovoljan, zaključio je trener Perlić.

U đakovačkim redovima najbolji golman Boris Tot i pivot Ivan Jurić, strijelac četiri golova. Najbolji domaći strijelac je Mario Goluža s pet, a po tri su postigli Božičević i Ćurić.

Kod gostiju najbolji Marin Lacković i Mihael Pleš sa šest pogodaka.

Ovim porazom Đakovčani i dalje ostaju pretposljednji sa samo šest bodova. U sljedećem 15 kolu očekuje ih gostovanje kod zagrebačkoga Metalca.